Bebekler tamamlayıcı yiyecekler sunduğunda, bu yüzden doğrudurBebekler tamamlayıcı yiyecekler sunduğunda, bu yüzden doğrudur


Bebekler tamamlayıcı yiyecekler sunduğunda, bu yüzden doğrudur 51 23.01.2019, 13:53

Bebekler tamamlayıcı yiyecekler sunduğunda, bu yüzden doğrudur

İlk çocuğa doğum yapmış olan kadınlarBir zaman derisinin bakmak için, ya da ne kadar emzirme modunu nasıl ayarlanacağı, bebek banyo için suyu nasıl hazırlanacağı konusunda farklı sorular hakkında karışık olmak. genellikle genç annelerde ortaya çıkan bu tür meselelerden biri aşağıdadır: "zamanında değil, bir sorun olarak bu yüzden bebekler, katı gıdaları zaman?".

kurallar

bebekler tamamlayıcı gıdalar eklendiğindeNe zaman hakkında çeşitli kurallar vardırbebekler tamamlayıcı gıdalar tanıtmak için. Ancak ilk olarak, eğer çocuk yapay beslenmeye bağlıysa ve altı aylıktan daha erken değilse, bebek anne sütü yerse, çocuk doktorlarının bunu 4 ay öncesinde yapmasını önermedikleri söylenmelidir.

Genel tavsiyelere ek olarak, bir bebeğin beslenmesini tanıtmakGüvenle kendi başına oturmayı öğrendikten sonra yapabilirsiniz. Bu nedenle yemek özofagus boyunca sorunsuz bir şekilde geçecek. Ayrıca, beslenmeye başlamak için, bebek en az bir dişin sahibi olmalı ve yemek istediğinizde ağzınızı açmanız gerektiğine dair fikir edinmeli ve dolduğunda geri dönün. Önemli bir nokta, çocuğun anne veya büyük çocuklar tarafından yediği yiyeceklere ilgi duymaya başladığında, yetişkinlere olan ilgisi.

Erken yem

Genç bir annenin bebeği ne zaman enjekte edeceğini bilmek önemlidiralerjik reaksiyonlar, bağırsak disfonksiyonu ve meme yetersizliği gibi istenmeyen durumlardan kaçınmaya çalışın. Bu problemler genellikle annelerin önerilen pediatri döneminden önce cazibeye başvurmaya karar verdikleri çocuklarda görülmektedir.

Geç yem

Emziren bir bebeği düzgün şekilde enjekte etmekBir bebeğin ne zaman enjekte edileceğini bilmek de önemlidiryem, son tarihlerle geç olmamak. Annemin sütü - çok iyi, ama belli bir yaşta çocuk anne sütü veya uyarlanmış formülünde bulunan bu maddelerin yeterince sahip olmayabilir. Onları sadece diğer eski ürünlerle alabilirsiniz. Buna ek olarak, tamamlayıcı gıdaların geç tanıtım bebeğin büyümesini, hem de bir çocuk zaman çiğneme becerilerinin oluşan edilmeyecektir yetişkin yiyecek reddini yavaşlaması ile dolu olabilir.

Nereden Başlayalım

Son tarihlere ek olarak, her anne nasıl yapılacağını bilmeliBebeği emzirmeye doğru bir şekilde tanıtın, böylece bebek yeni yiyeceklerle iletişim kurmak için rahat ve ilginçti. Temel kural, tamamlayıcı gıdaların aşamalı olarak tanıtılmasıdır. Haşlanmış sebzeler ve hafif meyveler ile başlamak en iyisidir.

Her yeni ürünün komplekste bulunmadığını belirtinDiğerleri ile ve bağımsız olarak, ve çocuğun durumunu gözlemleyin: Karın reaksiyonu gibi, alerjik reaksiyonlar olup olmadığını. Sebze püresi için, en iyi pişirilmiş patates, kabak, havuç, soğan ile kullanmak biraz daha dikkatli olmanız gerekir, çünkü bebekten şişebilir. İlk meyveler muz ve elma olabilir - güvenli ve çoğunlukla alerjik değildir. Biraz sonra kefir, yoğurt, süzme peynir gibi kashki ve süt ürünleri tanıtıldı. Kurallar aynı: her şeyi azar azar deneyin, çocuğun tepkisine bakın.

Büyükannemin tavsiyesi

Tamamlayıcı beslenmeyi doğru şekilde nasıl sunacağızTamamlayıcı gıdaların nasıl doğru tanıtılacağını anlamakBu konuda büyükanneler ile danışmamak daha iyidir Bunu farklı bir sistemde yaptılar. Bugün çocuk doktorları oldukça doğru olmadığı gerçeğine eğilimlidir. Her şeyden önce, çocuk için ana şeyin anne sütü olduğunu anlamak önemlidir. Bir inek değil, bir keçi değil, sadece annem. Bebek suni beslenmede ise, bebek inek sütü vermek yerine, adapte edilmiş süt karışımlarına biraz daha fazla harcamak daha iyidir. Sadece karışımlar veya anne sütü ile bebek, gelişimi için gerekli olan vitamin ve minerallerin kompleksini alır.

Bebekler tamamlayıcı yiyecekler sunduğunda, bu yüzden doğrudurBebekler tamamlayıcı yiyecekler sunduğunda, bu yüzden doğrudur

Related news

 • Rus havayolu şirketi Nord Wind
 • 1C - işletme yöneticilerine sadık asistan
 • Ateş Basması Hamilelik Belirtisi mi, Cinsiyet Belirtisi mi

 • Bebekler tamamlayıcı yiyecekler sunduğunda, bu yüzden doğrudur 74

  Bebekler tamamlayıcı yiyecekler sunduğunda, bu yüzden doğrudur


  Bebekler tamamlayıcı yiyecekler sunduğunda, bu yüzden doğrudur 44

  Bebekler tamamlayıcı yiyecekler sunduğunda, bu yüzden doğrudur 9

  Bebekler tamamlayıcı yiyecekler sunduğunda, bu yüzden doğrudur 98

  Bebekler tamamlayıcı yiyecekler sunduğunda, bu yüzden doğrudur 69

  Bebekler tamamlayıcı yiyecekler sunduğunda, bu yüzden doğrudur 33

  Bebekler tamamlayıcı yiyecekler sunduğunda, bu yüzden doğrudur 82