Basen Eritme

Basen Eritme
Basen Eritme

Basen Eritme

-- Sponsorlu Bağlantılar --
Basen tüm dünyadaki bayanların ortak sorunu olarak bilinir ama daha çok armut bir şekle sahip olan Türk kadınlarında görülür. Türk kadınları üstü ince olan ve aşağıya doğru genişleyen bir görüntüye sahiptir. Hele bir de kadın kilo alırsa basenlerin etkililiği çok daha fazla olacaktır ki göze hitap etmeyi seven canlılar olan kadınlar bunu hiç hoş karşılamaz.
Basenle vücudun en çok yağ depoladığı yerlerdendir. Bu yüzden de en çok ve çabuk genişleyen bir ortam olacaktır. Her bayanın belirttiği gibi yenen her şey ya basene ya da göbeğe gider. Çok aşırı bir fazlalık kilonuz yoksa genetik yapınıza göre öncelikle basen genişler. Çünkü geleneksel Türk kadınının yapısında basen vardır. Basenin yağ tutacağı alan kalmayınca sıra göbeğe gelir ve vücut şekli tam anlamıyla bozulmuş olur. Bu durumda bayanın spora yönelmekten başka çaresi kalmaz. Uzun süren spor seanslarının sonuç verdiği de çok nadirdir, çünkü kadınlar spor yaparken aynı anda diyet yapamaz. Yani sporda kaybedilen gramlar hemen arkasından tekrar vücuda girer.
Basen Eritme

Basen Neden Olur?

İlk olarak klasik kadının yapısında bulunan basenin bir diğer nedeni de yenilen yiyeceklerdir. Genel olarak tüm çevreye yayılmış ola fast food ürünler hemen hemen her lokmasında size yağ olarak geri dönmektedir. Bir o kadar da lezzetli olan fast foodlardan vazgeçmenin kolay olmadığı düşünülürse kişinin basenlerinden kurtulması imkansız hale gelir.
Hareketsizlik, teknolojik gelişmenin yarattığı en büyük sorundur. Bununla başa çıkmak yerine sunduğu rahatlıktan faydalanan insanlar artık kendi ihtiyaçlarını karşılamada bile erinir olmuştur. Bu yüzden de sürekli hareketsiz kalan bedenler yağ oluşumuna zemin hazırlamaktadır. Bu tarz bir sorunu olan kişinin spora başlaması daha çok önerilir. Çünkü hareketsizlikten kaynaklanan bu basenler hareketlerle atılır ama yaşam boyu sürecek bir kararlılık gereklidir. Bu şekilde basen oluşumuna neden olan vücudun zamanla spor ile birlikte, yapısal bir değişime uğradığı da bilinmektedir.
Basene Karşı Hareket Edin

Basen en çok fazla yenilen yemeklerin eritilmeden, oturularak vücuda yapışmasıyla oluşur. Bu yüzden de yapmanız gereken ilk şey kendinize bir spor programı uygulamaktır. Basen eritmek için ev işlerini de bu programa dahil edebilirsiniz. Örneğin günlük yapmanız gereken işler listesi yapıp her gün bu listeyi uygularsınız ve sonrasında da spor programını uygularsınız. Bu şekilde yapılan hareketin en iyi yanı hem günlük işlerinizin aksamaması hem de sporun hayatınızın içerisinde olmasıdır.
Yağlara Elveda

Basenin en çok yağlardan oluştuğu düşünüldüğünde ağır diyetler yerine yediklerinize dikkat etmenizin, sizin için daha iyi olacağını sizde bilirsiniz. Zaten bu anlamda yapılan diyetler uzun süreli olmamakta ve daha fazla kilolarla size dönmektedir. Bu yüzden de ağır diyetler yerine günlük yağ alımı azaltılmalıdır. Her gün kullanılan yağın yarısı kadar yağ kullanılırsa zamanla hem yemeklerin lezzeti artacak, hem de incelme sağlanacaktır.
Salata Tüketin

Salata aslında her diyette geçen ve artık alışılmış bir yiyecektir. Herkes salatanın yalnız başına doyuramayacağından yakınır. Tam aksine salata, taze sebzelerden yapılır. Taze sebzelerin içerisinde barındırdığı su miktarı oldukça fazladır. Yani sebzenin içerisinde tuttuğu suyun midenizde de fazla yer işgal edeceği, dolayısıyla tokluk hissi vererek açlık duygularını yok edeceği bilinmektedir. Ayrıca salata sebzelerin içerisinde barındırdığı su nedeniyle çabucak eritilebilen bir besin maddesidir. Yağsız ve tuzsuz, yalnızca limonla yapıldığında sindirime de yardımcı olacaktır. Bu şekilde mideni dolu kalması sağlanacak, aynı zamanda gerekli vitamin alınacaktır.
Basen Eritme

Basen Eritme

Related news

 • Küçük Gözler için Makyaj ipuçları
 • Yaz Moda Trendi 2019 Pileli Etekler
 • Dudak dolgusu nasıl yapılır ile Etiketlenen Konular
 • Sephora, Power Mask serisine yeni bir ürün daha ekliyor: POWER MASK HYDRO GEL FACE MASK
 • Prada Sonbahar Kış 2017-2018 Koleksiyonu

 • Basen Eritme

  Basen Eritme

  Basen Eritme

  Basen Eritme

  Basen Eritme

  Basen Eritme

  Basen Eritme

  Basen Eritme

  Basen Eritme

  Basen Eritme

  Basen Eritme

  Basen Eritme

  Basen Eritme

  Basen Eritme

  Basen Eritme

  Basen Eritme

  Basen Eritme

  Basen Eritme

  Basen Eritme

  Basen Eritme

  Basen Eritme