Baklanov Gregory - biyografi ve yaratıcılık 2019

Baklanov Gregory - biyografi ve yaratıcılık 2019

Baklanov Gregory - biyografi ve yaratıcılık 16 04.03.2019, 00:54

Baklanov Gregory - biyografi ve yaratıcılık

Bugün size Grigory Baklanov'un kim olduğunu söyleyeceğiz. "Sonsuz ondokuz" - Bu Rus ve Sovyet yazarların en ünlü kitaplarından biridir, özü biraz daha düşük bir özetleyeceğiz. Yazar, "Teğmen" in bir temsilcisidir.

biyografi

karpuzlar gregory

Baklanov Gregory, Voronez'de doğdu.1923, 11 Eylül'de. Yahudi bir aileden geliyor. Babamın adı Yakov Minayevich'ti. O bir çalışandı. Annemin adı İda Grigorievna, diş hekimiydi. Baklanov'un ebeveynlerinin ölümünden sonra, Gregory amcasının ailesi tarafından büyütüldü. Çocuk ve daha genç yıllar, gelecek yazar Voronez'de geçiriyor.

9. sınıftan mezun olduktan sonra havacılık teknik okuluna girdi. Savaş başladığında uçak fabrikasında tamirci olarak çalıştı. Şirket Il-2 saldırı düzlemleri üretti. Askeri bir okulda öğrenci olmak için, 10. sınıfa ait tüm sınavları harici olarak geçti. 1941'de Voronezh RVC'nin hizmetine çağırıldı. Topçu okulunda okudu. 1942'de CPSU'ya katıldı (b). 1943'ten beri Güney-Batı ve Üçüncü Ukrayna Cephesinde savaştı. Avusturya, Macaristan, Romanya, Moldova ve Ukrayna'daki savaşlara katıldı. 1943'te Zaporozhye kenti yakınlarında yaralandı.

Székesfehérvár döneminde 1944 yılının Aralık savaşlarında yer almak için Kızıl Yıldız Siparişi verildi. Viyana ve Budapeşte'nin yakalanması için madalyalar da verildi. Vatanseverlik Savaşı Emrini aldı.

Ocak 1945'e gelindiğinde, bir teğmen, 1232 topçu alayının bir itfaiyeci komutanı ve 115 Krivoy Rog tugayına dönüştü. Topçu bölümünde istihbarat şefi olarak savaşı bitirdi.

Yazar ön cepheden geldiğinde şunları hatırlattı:Eve döndüğünde sadece 21 yaşında geçti. O anda, hayatındaki ana şeyin gerçekleştiğini hissetti. Ona göre inanılmaz kolaylık hissetti. Gregory hiç kariyer yapmak istemedi ve sonra ne olacağı umrunda değildi. Ancak, 1951'de Gorky'den sonra Literary Institute'ü bitirdi. Yakında yayınlamaya başladı. "Köylü Kadın" dergisinin sayfalarında "Kınama" hikayesi vardı. 1956'da SSCB Yazarlar Birliği'ne kabul edildi.

Savaş konusuna has ilk hikayeler "Span"arazi "ve" ana darbenin güneyi "- yazarın şöhretini getirdi, ancak eleştirildi. Daha sonra, kahramanımızın işleri büyük zorlukla çıktı. En zor olan roman "Temmuz 41 "'in kaderi. Stalin'in Kızıl Ordu'daki subay kolordu yıkımını anlatıyor. "41 Temmuz" eserinin ilk baskısından sonra resmi olarak yasak değildi, ancak on iki yıl boyunca yeniden basılmadı.

kaynakça

karabatak Grigory Yakovlevich

Baklanov Grigory Yakovlevich inanılmaz bir şekilde yarattı"Sonsuza dek on dokuz yaşında." Kitap, savaştan geri dönmeyen insanlara anlatıyor. Ayrıca ölümsüzlük, gençlik, yaşam, aşk gibi soruları gündeme getirir. Çalışmanın sayfaları yüz soldan dövüşe kadar geçen zamanın üçten fazla olmadığını açıkladı.

Ayrıca yazarın kalemi şu eserlere aittir: "Bullfinches", "Dünya Toprakları", "Karpukhin", "Arkadaşlar", "Kanada", "Edebi Portreler", "Benim Adamım", "Benim Genel".

yorumlar

Edebi eleştirmen Lev Oborin şunları not ediyorBaklanov Gregory, savaşla karşı karşıya kalan ve kendilerine karşı kahramanlık, cesaret ve dürüstlüğü koruyan karakterler yarattı. Yetkili Sovyet yazar Vyacheslav Kondratyev bunların gerçekte olduğu gibi ona etkinliklerini gösteren, okuyucunun kalbini sıkıştırır tüm harici huzur itibariyle kahramanımız tarafından yazılmış, farklı cesaret olduğunu "yeryüzü yayılan" vurguluyor.

Ödüller ve Ödüller

Gregory karabatak sonsuza dek on dokuz

Baklanov Gregory birkaç emir verildi: "Anavatanlığa hizmet için", "İşçi Kırmızı Afiş", "Onur Rozeti". O, "Askeri İşbirliğini Güçlendirme İçin", "Budapeşte yakalanması için", "Zafer için" dahil olmak üzere sayısız madalya aldı. K. Simonov'un ödülünü aldı. Rusya Cumhurbaşkanı'nın emekli maaşı ile ödüllendirildi. Nurek Hidroelektrik Santrali Ödülü'nü aldı.

Baklanov Gregory - biyografi ve yaratıcılık 2019

Baklanov Gregory - biyografi ve yaratıcılık 2019

Related news

 • Araba Martı - parti liderleri için makine
 • Kerebiç Tatlısı Tarifi
 • Yeni doğan bebekler için cilt bakımı için Tıklayın
 • Cabernet-Braised Short Ribs As Made By Wolfgang Puck
 • Yan örülen kundak yelek tarifi By hatice
 • Photoshopta kolaj nasıl yapılır

 • Baklanov Gregory - biyografi ve yaratıcılık 29

  Baklanov Gregory - biyografi ve yaratıcılık


  Baklanov Gregory - biyografi ve yaratıcılık 14

  Baklanov Gregory - biyografi ve yaratıcılık 37

  Baklanov Gregory - biyografi ve yaratıcılık 51

  Baklanov Gregory - biyografi ve yaratıcılık 32

  Baklanov Gregory - biyografi ve yaratıcılık 82

  Baklanov Gregory - biyografi ve yaratıcılık 78

  Baklanov Gregory - biyografi ve yaratıcılık 37

  Baklanov Gregory - biyografi ve yaratıcılık 79

  Baklanov Gregory - biyografi ve yaratıcılık 12

  Baklanov Gregory - biyografi ve yaratıcılık 60

  Baklanov Gregory - biyografi ve yaratıcılık 61

  Baklanov Gregory - biyografi ve yaratıcılık 19

  Baklanov Gregory - biyografi ve yaratıcılık 4