Fotograf Goruntuler resim Bahçe krizantemleri sonbahar döneminde renkli bir dekorasyona dönüşecek
Bahçe krizantemleri sonbahar döneminde renkli bir dekorasyona dönüşecek 82 26.01.2019, 00:18

Bahçe krizantemleri sonbahar döneminde renkli bir dekorasyona dönüşecek

Bahçe krizantem onların çiçeklenme sonuna başlaryazın ve ilk dona kadar çeşitli tonları memnun etmeye devam edin. Sonbaharda, birçok çiçek çekiciliğini kaybettiğinde, krizantemleri rengarenk, mor ve diğer birçok renkle çiçek tarhlarını süslemektedir. Bu çiçekler bahçeye kraliyet bakışı verecek, ayrı ayrı ya da çeşitli uzun ömürlü bitkiler ile birlikte ekilebilir. 18. yüzyılda Avrupa'ya bahçe krizantemleri getirildi, inanılmaz derecede güzel olan bu çiçeklerin doğduğu yer olan Asya, isimleri Japonca “güneş” olarak çevrildi. Şimdi birçok botanik bahçeleri, birçok çeşit krizantemini yetiştiriyor ve çiçeklenme döneminde gerçek bir renk topu temsil ediyorlar. Krizantem bahçesi, en popüler çeşitleri gösteren fotoğrafı, küresel türler.

bahçe krizantemleri

Kasımpatı yeri ve dikim

Krizantemler globüler ya daküçük çiçeklerle sınır, büyük çiçeklenme ve uzun pagons ile uzun boylu, hepsi renklerin çeşitli ve çiçeklenme farklı dönemleri var. Kasımpatı bahçesi uzun ömürlü özel bakım için titiz değildir. Dikim için yeterli miktarda humus ve düşük asitlik derecesine sahip gevşek toprak alınmalıdır.krizantem bahçe çok yıllıkÇok döllenmiş toprak etkileyebilirbitkiler, çalı şiddetle büyüyecek, ama çiçek vermeyecek. Krizantemleri dikmek için en iyi zaman bahar mevsimi, sonbaharda kökleri iyi almazlar ve kış donları bir bitkinin mahvedebilir. Bir yerde, krizantemleri beş yıla kadar büyüyebilir, ayrıca dekoratif yetenekleri azalır, bu durumda bitki her üç ila dört yılda bir nakledilmelidir.

krizantem bahçe fotoğrafları

Bakım ve üreme

Bahçe krizantemleri çok hızlı büyür veince bir kesimden kısa bir süre, bol çiçekli olan büyük bir çalı elde edebilir. Bitkilerin gübrelenmesine özellikle dikkat edilmelidir: sürgünlerin büyümesinin ilk aşamasında, azotlu gübrelerin yapılması ve kuş gübresinin veya sığırkuyruğunun beslenmesi için birkaç hafta içinde gereklidir. Tomurcukların oluşumu sırasında krizantem fosforlu ve potas gübreleri elde edilmelidir. Sıcak dönemde çalılar krizantem bol sulanmalıdır. Güzel biçimli bir çalı elde etmek için, sürgünlerin karıncalanmaları iğnelenir, bu Haziran ayında başlayarak sürekli yapılır. Toprakta kışı geçirmek için bırakılan bahçe krizantemleri, yaprak ve toprak tarafından kesilmeli ve batırılmalı, sadece sıcak havaların kurulmasıyla açılmalıdır. Bu bitkilerin zararlıları ve hastalıkları arasında, serpme bakır sülfat, Bordo sıvısı kullanılarak bunların önlenmesi ve kontrolü için yaprak bitleri, akarlar, gri çürük, külleme ve daha birçokları olarak adlandırılabilir. Bahçe krizantemleri çoğu zaman kesimlerle çoğalırlar, bu yöntem tüm varyant özelliklerinin korunmasına izin verir. On santimetre yüksekliğe kesilen çelikler nemli topraklı kutulara dikilir, köklenme oldukça hızlı gerçekleşir ve birkaç hafta sonra açık zemine ekilebilir. Birçok çeşit kış soğukluğuna tahammül etmez, bunun için çalılar kazılır ve bir mahzende depolanır veya kutulara ekilir, toprakta nem korunur.

Bahçe krizantemleri sonbahar döneminde renkli bir dekorasyona dönüşecekresim Goruntuler galeriler Fotograf fotograflar

Related news

 • Pascalda bir div ne demektir İlaveler, hesaplamalar ve örnekler
 • Romantik tarz
 • Dövme kafatası: yaşlılara yeni bir bakış
 • ABDli kadın polis, porno videoları yüzünden mesleğini kaybetme tehlikesi altında

 • Bahçe krizantemleri sonbahar döneminde renkli bir dekorasyona dönüşecek 100

  Bahçe krizantemleri sonbahar döneminde renkli bir dekorasyona dönüşecek


  Bahçe krizantemleri sonbahar döneminde renkli bir dekorasyona dönüşecek 2

  Bahçe krizantemleri sonbahar döneminde renkli bir dekorasyona dönüşecek 22

  Bahçe krizantemleri sonbahar döneminde renkli bir dekorasyona dönüşecek 45

  Bahçe krizantemleri sonbahar döneminde renkli bir dekorasyona dönüşecek 20

  Bahçe krizantemleri sonbahar döneminde renkli bir dekorasyona dönüşecek 47

  Bahçe krizantemleri sonbahar döneminde renkli bir dekorasyona dönüşecek 33

  Bahçe krizantemleri sonbahar döneminde renkli bir dekorasyona dönüşecek 59