Bagrat Kalesi - Abhazyanın en eski yerlerinden biri 2019

Bagrat Kalesi - Abhazyanın en eski yerlerinden biri 2019

Bagrat Kalesi - Abhazyanın en eski yerlerinden biri 20 05.02.2019, 05:21

Bagrat Kalesi - Abhazya'nın en eski yerlerinden biri

Sukhumi'deki Bagrat kalesi en eskilerden biridir.Abhazya'nın manzaraları. Bu sur, X-XI yüzyıllarında inşa edilmiştir. Kalenin toprakları üzerinde yapılan arkeolojik bulgular, bu yerlerdeki ilk yerleşimlerin çok daha erken kurulduğunu öne sürmeyi mümkün kılmaktadır.

Efsanevi kalenin tarihi

Bagrat Kalesi

Sohum'un kuzeydoğu kesimindeTuristlerin gözünü çeken muhteşem bir manzara. Dağın en tepesinde, yeşilliklerin arasında antik bir askeri yapının duvarlarının kalıntıları vardır. Büyük kral Bagrat III'ün hükümdarlığı sırasında inşa edilen Bagrat kalesidir.

Resmi geçmiş dokümanlarıBu tahkimatın inşaatı korunmamıştır. Bazı uzmanlara göre, kale Bagrat IV döneminde biraz daha sonra dikildi. Sur yapısı ovaldi, iki kulesi vardı. Bagrat Kalesi'nin Basly Nehri'nin ağzındaki limanı korumak için inşa edildiğine inanılmaktadır. Nehir vadisi, kalenin yapıldığı tepenin tepesinden mükemmel bir şekilde görülebilir.

Bugün kale

Bagrat Kalesi Abhazya

Yavaş yavaş, sur yapısı kayboldustratejik önemi ve yıkıldı. Konutlardan biraz uzak bir tepenin üzerinde bulunan kale, şehrin sakinleri tarafından unutuldu. Bu izdiham sonucunda Bagrat'ın kalesi yıprandı ve yavaş yavaş yıkıma dönüştü. Şimdiye kadar, avluyu çevreleyen, avluyla çevrili sadece duvar parçaları ulaşmıştır. Onlara bakıldığında, surun tam ölçeğini değerlendirmek zordur. Bazı yerlerde, duvarlar 8 metreye kadar bir yüksekliğe ve 1.8 metreye kadar bir kalınlığa sahiptir. Kale bir kez kaldırım taşı ile karşı karşıya kaldı. Yıllar boyunca, duvarlar kararmış ve kıvırcık bitkilerle büyümüştür. Birçok turist, bitki örtüsüyle kaplı harabelerin çok daha ilginç ve gizemli görüneceğine inanıyor.

Bagrat kalesi hakkında gerçekler ve efsaneler

Sukhumi Bagrat Kalesi

XX yüzyılda eski bir kalenin kalıntıları yakınındaarkeolojik kazılar yapıldı. toprağa gömüldüğü sürahi büyük hacimli - Sonra XII yüzyılda, demir çiviler ve bıçak Bizans sikkeleri, kil damarlarının kırıkları, mutfak gereçleri ve pithos keşfedildi. Tüm önemli arkeolojik buluntular müze koleksiyonuna aktarıldı.

Bagrat kalesi Akua Kalesi (Agua) olarak da bilinir. Bu bölgenin antik adıdır. Sur, denize 500 metre uzaklıktadır. Kaleyi inşa etmek için yer tesadüfen seçilmemiştir. Kale sadece nehrin ağzındaki limanı korumakla kalmadı, aynı zamanda Büyük Abhaz duvarına giden yolun güvenlik noktalarından biriydi. En özenli araştırmacılar, kaleden en yakın akıma giden antik yeraltı geçidini görecekler.

Grup gezisi veya bağımsız seyahat

Ağır hasarlı duruma rağmenKaleler, Abhazya'daki birçok seyahat acentesi bu dönüm noktasına düzenlenen geziler düzenlemektedir. Gezilerin maliyeti kabul edilebilir gibi görünüyor. Ama aslında, bu yere kendi başınıza gitmek zor değil. Antik kalıntılarda gezi hizmeti de gerekli değildir.

Aslında, bunun inşaatı ve tarihiKalede bilinen çok az gerçek var. Tatiliniz sırasında birçok ilginç manzara görmek istiyorsanız, Bagrat kalesine bir gezi düzenleyin.

Abhazya çeşitli ülkelerdeYerel rehberler ile ziyaret etmek daha yararlı olan ilginç turistik yerler. Burada hayal kurabilir, pitoresk manzaralara hayran kalacak ve hafıza için orijinal fotoğraflar çekebilirsiniz. Bagrat Kalesi, küçük bir şirkette olmanın daha keyifli olduğu bir yer.

Sohum'un en eski manzaralarına nasıl ulaşılır?

Bagrat Kalesi nasıl alınır

Eski kale dağın tepesinde veAbhaz başkentinin birçok noktasından görülebilir. Kalıntılar için toplu taşıma yoktur, o kadar dar ve bakımlıdır ki, özel araçla araba kullanamayacaksınız. Bagrat Kalesi nerede, nasıl gidilir? Şehir merkezinden sabit 5 numaralı taksi ve 5 numaralı troleybüs var. "Sanatorium MVO" durağına ulaşmak gerekiyor. Ardından, Akirtava Caddesi boyunca gitmeli ve Bagrat Dağı'na dönmelisiniz. Yürümeye hazırlanın, tırmanış çok yüksek ve karmaşık değildir. Dağın zirvesine ulaştıktan sonra bir bilgi panosu, kalenin kalıntıları ve şehrin inanılmaz güzellikte bir manzarasını göreceksiniz. Özellikle güzel olan - manzaraları ziyaret etmek tamamen ücretsiz ve ücretsizdir.

Turistlerin incelemeleri

Aku Kalesi

Sukhumi'deki Bagrat Kalesi bir dönüm noktasıdır.turistlerin çeşitli duygularına neden oluyor. Bu antik kalıntıların çoğu hayal kırıklığı yaratıyor. Kale, şehrin en eski ve ünlü manzaralarından biri olarak kabul edilir. Eski gelenekleri dinledikten sonra, birçok turist tamamen alışılmadık bir şey görmeye hazırlanıyor. Aslında, kale çok tahrip olmuştur. Fakat bu durumda bile dikkati kesinlikle hak ediyor.

Boş zamanınız varsa, emin olunbu dönüm noktasını ziyaret edin. Kale hiç restore edilmedi. Surların hayatta kalan parçaları gerçekten X-XI'da inşa edildi. Antik kalıntılar itibaren Abhazya sermayenin çok güzel bir görünüm ve deniz ufku sunuyoruz. Birçok turist batımında, tam tersine, sabah erken veya bu yeri ziyaret etmek tercih ediyorum. Kaleye yapılacak bir yolculuk için konforlu spor kıyafetlerini seçin, harabeler gerçek çalılıklar içinde.

Bagrat Kalesi - Abhazyanın en eski yerlerinden biri 2019

Bagrat Kalesi - Abhazyanın en eski yerlerinden biri 2019

Related news

 • Örme hırka: her zaman moda
 • Burun estetiği kabusunuz olmasın
 • Fırında Galeta Unlu Çıtır Tavuk Pirzola Videosu
 • Çınar Ağacı Yaprağının Faydaları
 • Ketojenik ile Etiketlenen Konular

 • Bagrat Kalesi - Abhazyanın en eski yerlerinden biri 87

  Bagrat Kalesi - Abhazyanın en eski yerlerinden biri


  Bagrat Kalesi - Abhazyanın en eski yerlerinden biri 8

  Bagrat Kalesi - Abhazyanın en eski yerlerinden biri 34

  Bagrat Kalesi - Abhazyanın en eski yerlerinden biri 83

  Bagrat Kalesi - Abhazyanın en eski yerlerinden biri 84

  Bagrat Kalesi - Abhazyanın en eski yerlerinden biri 72

  Bagrat Kalesi - Abhazyanın en eski yerlerinden biri 49

  Bagrat Kalesi - Abhazyanın en eski yerlerinden biri 37

  Bagrat Kalesi - Abhazyanın en eski yerlerinden biri 49

  Bagrat Kalesi - Abhazyanın en eski yerlerinden biri 46

  Bagrat Kalesi - Abhazyanın en eski yerlerinden biri 25

  Bagrat Kalesi - Abhazyanın en eski yerlerinden biri 5

  Bagrat Kalesi - Abhazyanın en eski yerlerinden biri 70

  Bagrat Kalesi - Abhazyanın en eski yerlerinden biri 80

  Bagrat Kalesi - Abhazyanın en eski yerlerinden biri 75

  Bagrat Kalesi - Abhazyanın en eski yerlerinden biri 57