Büyük Budist Şölenler 2019

Büyük Budist Şölenler 2019 Büyük Budist Şölenler

Büyük Budist Şölenler

Budist festivaller dolu olaylardır.iyilik ve sevinç. Yıllık, tüm dünyada Budistler birçok bayramlarını kutlama ve Buda'nın yaşamı veya çeşitli BODHİSATTVA önemli olaylarla ilişkili çoğu festivaller düzenlemektedir. tarihleri ​​ay takvimine göre ayarlanır ve farklı ülke ve geleneklerinde aynı olamaz. Kural olarak, festivalin günde insanların gıda ve diğer öğeleri getirmek, hem de ahlak öğretim dinlemek için sabah erken keşişlere, yerel Budist tapınağı gönderilen yatıyordu. Tam zamanlı, yoksullara yardım Üç Jewels, mantralar ve meditasyon uygulama ders hayranlıkla tapınak veya stupa dolaşıyor adamış edilebilir. En önemli Budist festivaller aşağıda kısaca açıklanmıştır.

Budist bayramlar

Budist Yeni Yılı

Bu tatil, dünyanın farklı yerlerindefarklı tarihler için. Theravada ülkelerinde (Tayland, Burma, Sri Lanka, Kamboçya ve Laos) Yeni Yıl Nisan'da dolunay gününde kutlanır ve üç gün boyunca kutlanır. Mahayana geleneğinde, Yeni Yıl, genellikle 1 Ocak dolunayda başlayacak ve Tibet Budistleri çoğunluğu Mart ayında kutlamak. Günümüzde Güney Asya ülkelerinde birbirine su dökmek alışageldir.

Theravada Geleneği'ndeki Tatiller - Vesak (Buda'nın Günü)

Bazı Budist bayramlarında özel bir şeyler varönemi ve büyük kapsamı, örneğin, Vesak - Buda'nın Günü ile yapılır. Mayıs ayının dolunayında Budistler Buddha'nın doğum günlerini, aydınlanmalarını ve bakımını kutlarlar (haziran ayının başlangıcında bir sıçrama yılı hariç). "Vesak" kelimesi, Hint takvimine göre ayın adına göre kullanılır.

Magha Puja (Sangha Günü)

Magha puja üçüncü dolunayda kutlanırve kameri ay Şubat veya Mart düşebilir. Bu kutsal gün bir öğretmen olarak görev yaptığı faaliyetin erken dönemde meydana gelen Buda'nın hayatı, önemli bir olayın bir hatırlatma olarak hizmet vermektedir. yağışlı sezonunda ilk serbest bırakılmasından sonra, Buda Rajagaha kentine gitti. Burada, önceden anlaşma olmadan, usta hürmet amacıyla, 1250 arhats (aydınlanmış müritler) geri dolaştıktan sonra. Saygıdeğer Sariputroy ve Moggalanoy - Onlar Buda iki üst düzey öğrencileri ile birlikte manastır Veruvana toplandı.

Budist bayramlar

Mahayana geleneğinde Budist bayramlar - Ulamban (Atalar Günü)

Mahayana takipçileri bu tatili kutlarlar.onun on beşinci ay gününde sekizinci ayın başında. Cehennemin kapılarının bu ayın ilk gününde açık olduğu ve ruhların iki haftadır insan dünyasına taşınabileceği düşünülüyor. Bu süre zarfında yapılan yiyecek teklifleri hayaletlerin acısını hafifletebilir. On beşinci gün Ulambana'da insanlar ölen atalara bir sunum yapmak için mezarlıklarını ziyaret ediyorlar. Kamboçya, Laos ve Tayland'dan gelen bazı Theravadinler de bu yıllık etkinliği kutluyor. Japon Budistleri, 13 Temmuz'da başlayıp 3 gün süren ve yeni cesetlerde ailenin ayrılmış atalarının doğumuna adamış Obon adı verilen benzer bir tatile sahiptir.

Avalokiteshvara'nın doğum günü

Bu tatil ideal bir bodhisattva,Tibet ve Çin'in Mahayana geleneğinde mükemmel bir merhamet temsil eden Avalokiteshvara tarafından şekillendirilmiştir. Tatil Mart ayının dolunağına düşüyor.

Budist tapınağı

Bodhi Günü (Aydınlanma Günü)

Günümüzde aydınlanmayı onurlandırmak alışılmış bir şey.Buddha olan Siddharthi Gautama. Bir kural olarak, Budistler, bu önemli bayramı sekizinci Aralık ayında kutlarlar; mantratları, melekleri okurken, meditasyon yaparak öğretmeyi dinlerler.

Farklı ölçeklere ve benzersiz özelliklere sahip başka Budist festivaller de var. Hem yılda hem de gerçekleşebilirler ve daha sık bir periyodiktirler.

Büyük Budist Şölenler 2019

Büyük Budist Şölenler 2019

Related news

 • Vanda zırhlı aracın geçişi sırasında patlama
 • Alman Pastası Tarifi (Mayalı)
 • Uykusuzluk Sorununun Nedenleri
 • Kadınlarda diyabetin ilk belirtileri nelerdir
 • JESSICA ALBA GİBİ GİYİNMEK

 • Büyük Budist Şölenler

  Büyük Budist Şölenler


  Büyük Budist Şölenler

  Büyük Budist Şölenler

  Büyük Budist Şölenler

  Büyük Budist Şölenler

  Büyük Budist Şölenler

  Büyük Budist Şölenler

  Büyük Budist Şölenler

  Büyük Budist Şölenler

  Büyük Budist Şölenler

  Büyük Budist Şölenler