Böğürtlen: büyüyen ve bakımlı 2019

Böğürtlen: büyüyen ve bakımlı 2019 Böğürtlen: büyüyen ve bakımlı

Böğürtlen: büyüyen ve bakımlı

Bitki sürünen birYeşil yaprak tohumunun cinsine ait yarı çalı. Daha önceki yayınlarda, bir vaşa, siksha, ayı biber, siyah ot, kuzu veya yaban mersini olarak da adlandırılabilir. Hemen hemen tüm alttürlerde yenilebilir meyveler var, ancak yalnızca bir tür canlı olarak - bir böğürtlen ekilebilir. Bu bitkiyi daha ayrıntılı olarak düşünelim.

Siyah su shiksha (anlatma)

Sapkun 20 cm kadar büyür veBir buçuk metreye ulaşabilen, yeterince sürgüne sahiptir, hepsi iklim ve toprağa bağlıdır. Her birey ayrı bir çalılıktır ve "lekeler" gibi büyür. Su bahçesinin karakteristik özelliklerinden biri, kolaylıkla ek kök olarak adlandırılabilen bir dalıdır. Ana gövde koyu kahverengi bir renge sahiptir ancak genç sürgünler küçük villi ile kaplıdır. Çalı özgürlüğü sever, bu nedenle yaşam boyu büyür, oysa daha yaşlı sürgünler sonunda ölür ancak yeni dallar sayesinde neredeyse görünmez olur.

siyah crowberry

Besin maddelerinin iletkeni mantar,bu da doğrudan köksüz bölgesine bağlanmıştır. Uzunluğu 2 ila 8 mm olan yapraklar eliptik bir şekle sahiptir ve belirli bir sırayla büyür. Dışarıdan, kadavra çam iğnelerine benzemektedir, çünkü yaprakların şekli arka tarafta biraz bükülmüş bir yüzeye sahiptir. Ömrü beş yıldır.

Çiçeklenme ve çiçek açma

Çiçeklenme kendisi özellikle çekici değildirfarklıdır, çünkü pembe, mor veya soluk kırmızı renkte üç yaprakları vardır. Nadirlik, bir dalda üçten fazla saz çocuğu olan yumurtalıktır (sadece üstü vardır). Sibirya, mayıs ayının veya haziran başının başında çiçek açmaya başlarken, Avrupalı ​​kısımda bu süre Mayıs ayının başında Nisan sonuna kaydı.

çilek siyah siksa

Böğürtlen karga kanatlarının rengine sahiptir. Adı büyük olasılıkla, zayıf bir diüretik etkiye sahip olan meyvelerin harika özellikleri ile doğrudan ilgilidir.

Böğürtlen yetiştiriciliği

Doğada bu bitki oldukçaÇoğunlukla, özellikle turba bataklıkları ve diğer alanlarda - Ivanovo, Tver ve Smolensk alanlarında. Kendi bahçesinde bir shisha yetiştirmenin, muhtemelen benzer koşullar altında yeteri kadar büyüdüğü ve sonunda ölmesinin muhtemel olmadığı düşünülmektedir. Onun ekilmesi için bir ihtiyaç varsa, köksüz ve mantarın kendisi ile birlikte, eksiksiz bir kültürel şekil edinmek gerekir. Yüksekliği 50 cm olan şiddetli çatallı burç, öbür bitkilerin kategorisine ait olduğu için bütün dallarda çilek içermez.

çilek siyahı veya sarmaşıkçıl veya siksaBu arada, çilek, bir çapa ulaşırsantimetre, tatsız, çoğu kişi biraz ekşi bir tada sahip olduğuna inanıyor. Böyle bir bitki çok fazla güneş ışığına ihtiyaç duyar ve doğrudan mineral element kaynağı olan mantarları olmadan var olamaz ve fotosenteze katılır. Siyah suyardı topraklı veya kumlu toprakları tercih ederken zemin gevşek olmalı ve güçlü conta ve herhangi bir su durgunluğu olmamalıdır.

Her çalılık ekim yapılmalıdır.en az yarım birbirinden bir metre, ancak derinlik mesafesi, en fazla 35 cm (kendisi de boyun 4 cm) olmalıdır. Çok toprak karışımı, kum, turba ve çimen eşit miktarlarda oluşur gerekirken, 10 cm minimum, kum ve çakıl oluşmalıdır drenaj sistemi, unutmayın. Siyah su (shiksha), oldukça faydalı bir kimyasal bileşime sahiptir, çünkü bu yararlı maddeler ve mikro elementleri içerir:

 • C vitamini;

 • uçucu yağlar;

 • flavonoidler;

 • triterpen saponinler;

 • karoten;

 • antosiyaninler;

 • manganez;

 • Benzoik ve asetik asitler;

 • farklı tanenler.

Bitki Bakımı

Bununla birlikte, ek gübrelemede, bitkiihtiyaçları vardır, ancak sezonda birden fazla yapılmamalıdır. Genç sürgünler turba kullanılarak katlanırlar, katmanı 7 cm'den fazla olmamalıdır. Kış aylarında ilave barınaklara ihtiyaç duymazlar. Budama yalnızca budama kuru kurtçukları şeklinde olmalıdır. Tecavüz, düzenli olmalı ve yalnızca hayatının ilk birkaç yılında olmalıdır.

siksha siyah Sibirya yaban domuzu

Çimlenme yapan yabani otlar, bitki tarafından bastırılacaktır.birkaç yıl bağımsız yaşamın ardından. Bitki kuru bir iklimde ise, sık sık sulama yapılmalı ve yalnızca duran su ile akmamalıdır.

üreme

Bitki ayrı tabaka ile çarpılır,kesimler veya tohumlar. En yakın ormanta bulunan vahşi büyüyen çalıları bitirmeyi deneyebilirsiniz, ancak bu yöntem oldukça basit olmasına rağmen çoğu durumda etkisiz kalır. Birçok istimlak bahçıvan, şubeleri yanlış keser ve bundan sonra bitki büyümeye başlar, ancak birkaç yıl içinde yok olur. En iyi yol, kök sistemini ve çevresindeki toprak tabakasını kazmaktır ve bundan sonra derhal bir iniş takip edilmelidir. Böğürtlen önemli ölçüde büyüyebilir, bu nedenle bitkinin geri kalanını mahvedebileceğinden sıhhi budama işlemini unutmayın.

Bitkinin yararlı özellikleri

Yukarıdaki kullanışlı unsurlara ek olarak,meyveler vücudun normal çalışmasına izin veren insanlara mineraller ve asitler için gerekli maddeleri içerir. Çilek toplama Temmuz ayının sonlarında başlayabilir ve ilkbaharın başlangıcına kadar devam edebilir. Sabahları sepet veya temiz ve kuru kovalarda meyve toplamak önerilir. Kışın hayatta kalan meyveler de yararlıdır, çünkü düşük sıcaklık koşullarında özelliklerini kaybetmezler. Serin bir odada taze meyveleri kapalı cam kavanozlarda saklanması önerilir.

çilek siyah siksa açıklaması

Sonrasında sonbaharda sadece çilek toplanır,dökme olarak üretilen dondurma amaçlıdır. Dondurucuda rahatlıkla saklanan selofan torbalarında meyveler harika olur. Geleneksel tıp, sadece çilek değil, aynı zamanda yaprakları, genç sürgünleri de kullanır. Hammadde, bitkinin çiçeklenme döneminde kesilmelidir. Kurutma çok sıradan. Böylece, dallar kuru ve temiz bir bez üzerine bir katmana eklenir, bundan sonra bazen karıştırılırlar.

uygulamaları

Sinir sistemi sakin küçük yardımcı olacaktırKarpuzun meyvelerinden yapılan meyve suyu miktarının yanı sıra, şiddetli bir baş ağrısını tedavi edebilen ve aynı zamanda metabolizmayı büyük ölçüde geliştirebilen bir üründür. Bazı özellikleri ona harika özellikler: diyorlar ki, siksa bu tür hastalıkların tedavisinde yardımcı olur. Meyveler güçlü diüretikler yerine kullanılır. Böğürtlen kadavralardan yapılan infüzyonlar, diyare ve gastrointestinal sistemdeki diğer bozukluklara yardımcı olabilir. Et suyu çeşitli göz hastalıkları için etkilidir. Alkol infüzyonu felç ve epilepsi ile yardımcı olabilir. Yapraklar saç köklerinin güçlendirilmesini amaçlayan bir tıbbi ürün olarak kullanılır.

böğürtlen büyüyen

Çay için az miktarda ot ekleyerekBöbreklerin çalışmalarını normalleştirmeyi sağlar. Yaraları iyileştirmek için, ılık sularda bir avlu dalı tutun, ardından birkaç saatliğine yaraya tutun. Bu durumda, bitki insan CNS üzerinde yararlı bir etkiye sahiptir. Siyah bir at ya da bir karga ya da siksha, kontrendikasyon yoktur. Bir istisna, bu bitkinin meyve suyunda bulunan bireysel unsurların sadece kişisel hoşgörüsüzlüğü olabilir. Gelecekte ve emziren anneler için çilek kullanmak tavsiye edilmez. Kullanmadan önce bir uzmandan tavsiye almak için gereksiz olmayacaktır.

Böğürtlen: büyüyen ve bakımlı 2019

Böğürtlen: büyüyen ve bakımlı 2019

Related news

 • Saç Fırçası Nasıl Temizlenir
 • Fındıklı Mozaik Pasta Tarifi
 • Bütün Sandviç Tarifi
 • İrmik Topları
 • Saray darbelerinin çağı

 • Böğürtlen: büyüyen ve bakımlı

  Böğürtlen: büyüyen ve bakımlı


  Böğürtlen: büyüyen ve bakımlı

  Böğürtlen: büyüyen ve bakımlı

  Böğürtlen: büyüyen ve bakımlı

  Böğürtlen: büyüyen ve bakımlı

  Böğürtlen: büyüyen ve bakımlı

  Böğürtlen: büyüyen ve bakımlı

  Böğürtlen: büyüyen ve bakımlı

  Böğürtlen: büyüyen ve bakımlı

  Böğürtlen: büyüyen ve bakımlı

  Böğürtlen: büyüyen ve bakımlı