Azazellonun karakterizasyonu (Master ve Margarita) 2019

Azazellonun karakterizasyonu (Master ve Margarita) 2019
23.08.2019

Azazellonun karakterizasyonu (Master ve Margarita) 34

Azazello'nun karakterizasyonu ("Master ve Margarita")

Öteki dünya gücünün temsilcilerinden biri,Azazello - "kötü bir daire" yerleşti. "Master ve Margarita" - sembolik, çok değerli görüntülerle dolu bir roman. Bu makalenin teması, Bulgakov'un romanındaki en gizemli karakterlerden birinin karakterizasyonu. Azazello adlı kızıl saçlı henhmen Woland hakkında konuşuyoruz.

azazello ustası ve margarita

Usta ve Margarita

Romanın çeşitli hikayeleri var. Bunlardan biri Moskova'daki şeytani karakterlerin maceralarını anlatıyor. Bu karakterler çok renkli, orijinal. Bu mistik karakterlerden biri Azazello.

"Usta ve Margarita" - eylemi olan bir romanotuzlu yıllarda ortaya çıkar. O zaman bile, başkent sakinleri için konut sorunu acı verenlerden biri oldu. Ayrıca, başkasının mülküne sahip olma arzusu, hiçbir şekilde, yalnızca ölümlülere özgü tek insan hatası değildir. Açgözlülük, açgözlülük, kıskançlık ve nihayet korkaklık var. Bütün bu eksikliklerden insanlık kurtarılamaz. Ancak zaman zaman bireysel temsilcilere bir ders vermesi gerekiyor. Bulgakov romanının kahramanları: Begemot, Fagot, Azazello.

"Usta ve Margarita" bir eserdiredebi eleştirmenler on yıllardır çok dikkat ettiler. Kahramanların her birinde, gerçek bir kişinin veya efsanevi veya İncil'in bir karakterinin bir ipucu şifrelenir. Eleştirmenler Azazello'nun imajı hakkında ne diyor?

Roman ustası ve margarita'da Azazello

Düşmüş Melek

Azazel İncil hikayesinin karakteridir. Eski Ahit efsanesi, meleklerden birinin bir zamanlar Tanrı'nın iradesine karşı olduğunu söyler, onun için yeraltına gönderilir. Ama ana cennetsel özellikten mahrum edilmeden önce: kanatlar. Düşmüş melek cehennemde yaşadı, popüler oldu. Yazarlar ve şairler, insanoğlunun tüm tarihi boyunca imajına dönüyorlar.

Bulgakov biraz bunun görünümünü değiştirdikarakter, ve en önemlisi, ismini İtalyan tarzıyla yeniden adlandırır. Karanlığın sakinlerine yakışır olarak "Usta ve Margarita" adlı romanda Azazello korkunç, kurnaz ve acımasızdır. Bu karakter Woland takımında hangi rol oynuyor?

Hoş olmayan karakter

Şeytanın yardımcıları, numaralarına rağmen,sempati neden olur. Behemoth sürekli olarak keskinleştirir. Koroviev, berbat bir ses ve aşağılık bir görünüşe sahip olsa da, bir gülümseme. Azazello, "meslektaşları" ndan farklı olarak, çekicilikten yoksun, gergindir. Emeklilikteki rolü kirli iş yapıyor. İlk kez Stepa Likhodeev'in dairesinde aynadan direkt olarak görünüyor. Azazello'nun başında - bir melon. Saçlarının ateşli kırmızı bir rengi var. Korkunç bir görünüm dişler tarafından tamamlanmaktadır.

Azazello nazal, hoş olmayan bir sesle konuşur. Ve Bulgakov'un romanındaki sayfalardaki ilk görünüş, fiziksel veya mistik güç uygulama hazırlığını ifade eder. Korkutmak, yok etmek - bu Azazello'nun görevlerini sınırlar. Ve romanın ana karakterlerinin ölümü bile tam olarak ellerinden geliyor.

Azazellonun karakterizasyonu (Master ve Margarita) 2019

Azazellonun karakterizasyonu (Master ve Margarita) 2019

Related news

 • Donald Duck Çizgi Film Kahramanı Lif Yapılışı Videolu Anlatımlı
 • Haftanın En Önemli Dedikoduları
 • Mobilyalar kansorejen madde içeriyor
 • Yaz Diyeti ve Kilo Kontrolü
 • Palm yağında kararını değiştirmiyor

 • Azazellonun karakterizasyonu (Master ve Margarita) 42

  Azazellonun karakterizasyonu (Master ve Margarita)


  Azazellonun karakterizasyonu (Master ve Margarita) 77

  Azazellonun karakterizasyonu (Master ve Margarita) 48

  Azazellonun karakterizasyonu (Master ve Margarita) 72

  Azazellonun karakterizasyonu (Master ve Margarita) 7

  Azazellonun karakterizasyonu (Master ve Margarita) 58

  Azazellonun karakterizasyonu (Master ve Margarita) 90

  Azazellonun karakterizasyonu (Master ve Margarita) 36

  Azazellonun karakterizasyonu (Master ve Margarita) 41

  Azazellonun karakterizasyonu (Master ve Margarita) 72

  Azazellonun karakterizasyonu (Master ve Margarita) 2