Atom Egoyan: biyografi ve filmlerAtom Egoyan: biyografi ve filmler


Atom Egoyan: biyografi ve filmler 5 05.02.2019, 18:18

Atom Egoyan: biyografi ve filmler

Ünlü Kanadalı yönetmen Atom Egoyan üç kezCannes festivalinin galibi oldu. Yetkili jürisini resimlerinde ve profesyonel tekniklerde değinilen çeşitli temalarla etkiledi. Drama, gerilim, trajedi ve hatta dedektifler - bütün bu türlerde, Atom Egoyan zaten eşit başarı ile kendini göstermiştir. Yönetmenin biyografisi daha az ilgi çekicidir ve yetenekli ve çalışkanlıkla başarıya ulaşan bir expatın başarılı kariyerinin bir örneği olarak dikkati çeker.

Atom Egoyan

Çocukluk ve gençlik

Atom Egoyan 1960’da Mısır’ın başkentinde doğdu.Ermeni ailesi oğlum üç yaşında iken, daha iyi bir yaşam arayışı içinde anne Kanada'ya gitti. İlk başta onlar hangi zorlukla açık Egoyan üst düzey olabilir, küçük bir mobilya mağazasından gelire yaşadı. Para asla yeterli değildir, bu yüzden o tıbbi bakım ile sağlanacak bir huzurevinde, onun büyükannesi atomlarını göndermeye karar verdi. yönetmenin anılarında göre, o bir süre bile Ermenice konuşmayı reddetti üzülmüştü. Genç atom yaptığı gibi, asıl karakteri, 17 yaşındaki Wang Ermeni-Kanada ailelerden sadece büyükannesi ziyaret filmi "Aile görüntülenmesi" değil, aynı zamanda onu eve götürür - Bu arada, bu konu ilk resimlerinde Egoyan birinin temelini oluşturmuştur.

Ama bu, bundan sonra ve ondan önce, kızkardeşiyle birlikteBritish Columbia'da okumak için gönderildi ve Toronto'ya döndükten sonra, Egoyan yerel üniversiteden iki özel dalda kayıt yaptı ve mezun oldu: "Klasik Gitar Çalmak" ve "Uluslararası İlişkiler".

Atom Egoyan Filmografisi

Filmde ilk çıkış

Toronto Üniversitesi Üniversitesindeki çalışmalarında bileEgoyan (yukarıdaki fotoğraf) oyun yazılarak taşındı. Ayrıca, Kanadalı Öğrenci Yaratıcılık Festivali çerçevesinde gösterilen ilk kısa filmini de yaptı. Başarılı bir başlangıç, başka bir fotoğrafın üniversitesinin son yılındaki yaratılışın bir itici gücü oldu - yerel televizyonda gösterilen "Açık Ev".

Film kariyerinin başlangıcı

1984'te, hakların satışından elde edilen para"The Open House" adlı resimdeki genç yönetmen ilk uzun metrajlı filmi "En Yakın Akraba" filmini çekti. Anlaşılan Protestan ebeveynlerden ayrılan ve uzak bir akraba olarak görüldüğü bir Ermeni göçmen ailesine sığınan genç bir adamın hikayesini anlatır. Resim bir başarıydı ve Mannheim'da "Altın Ducat" ödülünü kazandı. Buna ek olarak, daha sonra kocasının birçok filminde rol alan Ermeni kökenli Arsine Khanjyan'ın Kanadalı aktrislerinden biri olan Atom'un karısı oldu.

Atom Egoyan fotoğrafı

Atom Egoyan: Filmografi

Yönetmenin ikinci tam boy resmi "Aile"görüntüleme "yirmi festivale sunuldu ve birçok ödül aldı. Egoyan'ın bu filmin çekimleri sırasında gösterdiği yenilikçi teknikleri, uzmanların ilgisini çekti ve ona yeni bir Kanada sineması yıldızı hakkında konuşmaya başladı. Ardından, birçoğu oldukça başarılı olan ve ünlü film incelemelerinde ödül alan bir dizi film izledi. Özellikle, Egoyan'ın "Sigorta acentesi", "Egzotik", "Şanlı gelenek", vb. Gibi resimleri not etmek mümkündür. Son film Cannes'da Grand Prix'i aldı ve 1997'de Oscar için aday gösterildi.

"Ararat"

Filmleri dünya çapında bilinen Atom EgoyanDünya, Ermeni soykırımı konusunu kaçamadı. filmiyle "Ararat" ana rollerden biri olan Charles Aznavour canlı performansını davet etti. Büyük şarkıcı, yönetmen oynadığı mucizevi katliamı kaçarak tüm yaşamı boyunca Genç Türkler korkunç suçları anılarını yaşadığı Ermeni kökenli Arshile Gorky, ünlü Amerikalı sanatçı resmini çeker. Film yarışma dışı Cannes Film Festivali'nde gösterilen ve 2003 yılının en iyi filmi olarak "Kanada Oscar" (ödül "Genie") alındı. Buna ek olarak, komut Egoyan Kanadalı yazar Guild Ödülü verilmiştir. Aynı zamanda, Türkiye, şu an 20. yüzyılın başlarında Ermeni soykırımının gerçeği de, Papa, Avrupa Parlamentosu ve Rusya, Almanya, Fransa ve diğer pek çok ülke tarafından kabul edilmektedir rağmen, protesto ve resim eleştiri için, bunu inkar devam ediyor .

Atom Egoyan filmleri

Son çalışmalar

Atom Egoyan, son 10 yıldır birçok ilginç film yaptı. Bunlar arasında:

 • Kale.
 • "Tapınma".
 • "Chloe."
 • "Görünmez Dünya".
 • "Şeytan Yuvası".
 • "Esir".
 • "Unutmayın."

seyircinin büyük ilgi ana rolleri Liam Neeson, Julianne Moore, Amanda Seyfried, Nina Dobrev, ve Max Thieriot tarafından oynadığı "Chloe" resmini neden oldu.

Atom Egoyan biyografisi

Geçen yıl yönetmen Atom Egoyan sunduizleyiciler mahkemenin resminin "hatırla". Calgary'deki film festivalinde iki ödül kazandı ve diğer ünlü sinema forumlarında aday oldu. Film, izleyiciyi son dakikaya kadar askıda tutar ve beklenmedik bir sona sahiptir. II. Dünya Savaşı sırasında toplama evinde bir yaşlı evinde toplanan yaşlılardan bahsediyor. Nazilerin yenilgisinden sonra işkencecilerinin en zaliminin Kuzey Amerika'ya taşındığını ve Rudy Kurlander adı altında yaşadığını öğreniyorlar. Yaşlı adamlardan biri - Zev - onu bulmaya ve intikam almaya karar verir. Sorun şu ki, bu isimde Amerika ve Kanada'da dört kişi var. Bu yüzden yaşlı bir adam, olası suçluların evlerini ziyaret etmeye başlar ve sonunda kurban-icracıyı buluncaya kadar hayatlarının ayrıntılarını öğrenir. Ve sonra iddia edilen Rudy Kurlander, Zev'i kendisinin adaletten kaçmaya çalışan eski bir Nazi olduğunu iddia ediyor.

Artık Atom Egoyan'ın kim olduğunu biliyorsun. Bu yönetmenin resimleri, içerik ve üslup bakımından o kadar farklı ki, aralarında ilgisini uyandıracak bir tane bulabilirsin.

Atom Egoyan: biyografi ve filmlerAtom Egoyan: biyografi ve filmler

Related news

 • Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi
 • Tığ İşi Çok Güzel Baktüs Şal Yapılışı Açıklamalı Videolu
 • Nakliye vergi borcunu nasıl öğrenirsiniz
 • Diyete hazır mısın’ testi
 • Guatemala Volkanoloji Dairesi
 • Kiev kurucuları için anıt: tarih, efsaneler ve ilginç gerçekler

 • Atom Egoyan: biyografi ve filmler 37

  Atom Egoyan: biyografi ve filmler


  Atom Egoyan: biyografi ve filmler 28

  Atom Egoyan: biyografi ve filmler 38

  Atom Egoyan: biyografi ve filmler 14

  Atom Egoyan: biyografi ve filmler 77

  Atom Egoyan: biyografi ve filmler 60

  Atom Egoyan: biyografi ve filmler 95

  Atom Egoyan: biyografi ve filmler 69

  Atom Egoyan: biyografi ve filmler 7

  Atom Egoyan: biyografi ve filmler 60

  Atom Egoyan: biyografi ve filmler 86