Arkhangelskdaki Peter 1in anıtı: yaratılış tarihi ve tam adres 2019

Arkhangelskdaki Peter 1in anıtı: yaratılış tarihi ve tam adres 2019
15.09.2019

Arkhangelskdaki Peter 1in anıtı: yaratılış tarihi ve tam adres 23

Arkhangelsk'daki Peter 1'in anıtı: yaratılış tarihi ve tam adres

En ünlü ve popülerlerden biriArkhangelsk manzaraları, İmparator Peter Great için bir anıt. Ülkemizin herhangi bir sakini, bu heykelin neye benzediğini biliyor, ancak düşünmüyor. İşin aslı, bu belirli dönüm noktası 500 ruble'lik bir banknotta tasvir edilmiştir. Arkhangelsk'daki Peter Büyük Anıt için başka ne var ünlüdür ve ne zaman ortaya çıktı?

Görüşün açıklaması

Arkhangelsk'daki Peter 1 Anıtı

Ünlü heykel Rus'u tasvir etmektedir.imparator Poltava Savaşı sırasında. Birinci Baskın, bir yandan bir baston tutan bir diğeri ise bir teleskop olan Preobrazhensky alayının bir üniformasında giyinmişti. Heykel yazarı M.M. Antokolsky. Ustanın firma tarzı, her detayı yapmaya ve ona maksimum tarihsel yazışma yapma arzusunda fark edilmesi kolaydır. Peter 1 anıtı Arkhangelsk'ta sürprizlerle dolu ilk canlı olan canlı minyatür. Bronz heykelin yüksekliği sadece 2.5 metredir. Popülerliği ve popülerliğine rağmen, Arkhangelsk heykeli bir kopyadır: başlangıçta aynı heykel Taganrog şehrinde kurulmuştur. Bugün benzer heykeller (aynı modele göre yapılmıştır) St. Petersburg, Peterhof, Shlisselburg'da bulunmaktadır. Ayrıca, bronz heykellerin prototipi haline gelen ve 1872'de Mark Antokolsky tarafından bizzat yaratılan orijinal alçı heykel, artık Tretyakov Galerisi'nde saklanmaktadır.

Arkhangelsk'taki Peter 1'in anıtı: neden buraya mı ayarlanıyor?

İmparator hükümdarlığı sırasında birden fazla ziyaret yaptıArkhangelsk'ta Buraya ilk kez denizi gördü ve bir devlet filosu yaratma ihtiyacı düşündü. Peter birinci şahsen bu parçaları gemiye "Saint Paul" ekti ve daha sonra iniş günü geldi. Nedeniyle imparatorun şahsi emirlerine, Arkhangelsk Solombalskaya tersane ve Novodvinsk kale göründü. Şehrin heykel imalatı üzerine müzakereler Mayıs 1909'da gerçekleştirildi. Bu girişimi ileri süren ilk kişi, Arhangelsk Bölgesi I.V. Valisi idi. Sosnowski. 1912'de Paris'te sergilenen heykel, kurulum yerine taşınmıştır. Solovetsky manastırının gri granitten manastır bunun için bir kaide yaptı. Anıtın açılışı yılı - Arkhangelsktam Peter 1 Anıtı kaide üzerinde 27 Haziran 1914 tarihinde açıldı günler imparator tarafından şehre ziyarete koruyan ve dördüncü ilk üçü dört tarihleri, kazınmış bulundu.

Bronz Rus İmparatorunun huzursuz kaderi

Arkhangelsk tarihindeki Peter 1 anıtı

Bronz'a haklı yerinde uzun durmaPeter olmadı. 1920'de heykel, kapitalist bir iktidarın simgesi olarak komünizmin yerel destekçileri tarafından kaidesinden en üst düzeyde alçaltıldı. Sonraki 13 yıl boyunca, heykel yalnız Kuzey Dvina kıyılarında ve "Peter Evi" yakınında kaldı. Bundan sonra şehrin yerel tarihi müzesine nakledildi. Doğru yerde, Arkhangelsk'daki Büyük Peter anıtı 1948'de hala bulunduğu yerde geri döndü.

Bugünkü Peter Büyük Anıtı

Arkhangelsk'taki Peter 1 Anıtı neden sahnelendi?

En ünlülerden birini görüntüleyinArkhangelsk manzaraları Severnaya Dvina'nın bina 82'de inşa edildi. İlk kurulumda anıt açık alandaydı ve uzaktan görülebiliyordu. Bugün heykelin etrafında küçük bir kare var. İlkbaharda, burada lila her yerde doludur ve yaz aylarında her şey yeşillik içine gömülür. Bu heykeli şehrin konukları için bulmak o kadar kolay değil. Yerel sakinlerden yardım istemekten utanmayın. Sonuçta, tarihi çok şaşırtıcı ve bazen üzgün olan Arkhangelsk'ta Peter Büyük Anıt, sadece ülkenin en ünlü simgesi değil aynı zamanda pek çok kasaba halkının sevdiği bir heykel. Arkhangelsk'u ziyaret etmeniz halinde, bronz prens ile kişisel bir tanışma için zaman bulacağınızdan emin olun.

Arkhangelskdaki Peter 1in anıtı: yaratılış tarihi ve tam adres 2019

Arkhangelskdaki Peter 1in anıtı: yaratılış tarihi ve tam adres 2019

Related news

 • Kahve Üzerine İstenilen Fotoğrafı anında basabilen makine
 • Merdiven vidası - iç mekana değer bir unsur
 • Evde siğritten nasıl kurtulursun
 • Turşu Suyu Sirkeyle mi Limonla mı Yapılır
 • Sylvanian Families, Yeni Yıla Işıklı Şehir Evi’nde Giriyor

 • Arkhangelskdaki Peter 1in anıtı: yaratılış tarihi ve tam adres 64

  Arkhangelskdaki Peter 1in anıtı: yaratılış tarihi ve tam adres


  Arkhangelskdaki Peter 1in anıtı: yaratılış tarihi ve tam adres 17

  Arkhangelskdaki Peter 1in anıtı: yaratılış tarihi ve tam adres 25

  Arkhangelskdaki Peter 1in anıtı: yaratılış tarihi ve tam adres 16

  Arkhangelskdaki Peter 1in anıtı: yaratılış tarihi ve tam adres 38

  Arkhangelskdaki Peter 1in anıtı: yaratılış tarihi ve tam adres 5

  Arkhangelskdaki Peter 1in anıtı: yaratılış tarihi ve tam adres 88

  Arkhangelskdaki Peter 1in anıtı: yaratılış tarihi ve tam adres 18

  Arkhangelskdaki Peter 1in anıtı: yaratılış tarihi ve tam adres 27

  Arkhangelskdaki Peter 1in anıtı: yaratılış tarihi ve tam adres 36

  Arkhangelskdaki Peter 1in anıtı: yaratılış tarihi ve tam adres 48

  Arkhangelskdaki Peter 1in anıtı: yaratılış tarihi ve tam adres 46

  Arkhangelskdaki Peter 1in anıtı: yaratılış tarihi ve tam adres 86