Arctic Circleun ötesinde güç. Bilibino NPPArctic Circleun ötesinde güç. Bilibino NPP

21.05.2019

Arctic Circleun ötesinde güç. Bilibino NPP 1

Arctic Circle'un ötesinde güç. Bilibino NPP

Arctic Circle'ın ötesinde nükleer enerjinin ilk doğanı,Bilibino NPP, Chukotka'nın madencilik ve madencilik işletmelerinin işleyişini sağlayan eşsiz bir yapıdadır. Chukotka nüfusunun büyük kısmı kasaba ve köylerde yoğunlaşıyor, tundra ve orman-tundra'da çok az insan yaşıyor ve dağlık arazi tamamen terk edilmiş durumda. Toplam kapasitesi 48 MW olan nükleer santral, Bilibino'nun yakınında bulunuyor. Nükleer santral, ilçe merkezinin sakinlerine ve Chukotka ve Yakutia'nın diğer yerleşim bölgelerine elektrik enerjisi ve termal enerji sağlıyor.Bilibino AESBilibino nüfusu küçük - sadece 5,5 binsakinlerinin. Rusya Federasyonu'nun merkez bölgelerine göç etmesi nedeniyle istikrarlı bir düşüş eğilimi göstermektedir. Bilibino NPP, Chaunsky bölgesinin merkezinde Pevek'ten 378 km kadar kaldırıldı. Sakha Cumhuriyeti'nin ilçe merkezi Zeleny cape'nın limanından istasyon 286 kilometreden ayrılıyor.

Içinde sadece nükleer santral inşaatıpermafrost koşulları 1967 sonlarında başladı. Ocak kurulduğu ilk güç ünitesi Ocak 1974'te öngörülen güç seviyesinde devreye girdi. Önümüzdeki iki yıl içinde üç güç ünitesi devreye alındı. Bilibino NPP, Chaun-Bilibinsky Enerji Şebekesinin izole edilmiş sistemine 1.000 kilometre uzunluğunda bir iletim hattı ile bağlı.Bilibino aes

Rusya'daki diğer nükleer santrallerde olduğu gibi, nükleer santral deChukotka, Rosenergoatom Endişesinin bir koludur. 2011 yılında, endişenin yönetimi bu istasyonu istasyona kapatmaya karar verdi çünkü bu tesisin 45 yıldan fazla kullanılması mantıksızydı. Böyle bir karara çeşitli nedenlerden kaynaklanmaktadır. Her şeyden önce, seyrek nüfuslu bir bölgedeki nükleer enerji tesisinin işletilmesinin ekonomik olarak uygun olmayışı. 12 yıldır (1989-2011) Bilibino şehrinin nüfusu neredeyse 3 kat azaldı - 15 600'den 5 500 bin nüfusa. Buna ek olarak, ekipmanın 30 yılı aşkın bir süredir çalışmış olmasının ve bir dereceye kadar kaynağının tükenmesinin emniyetiyle ilgili bir takım sorunlar var.

Chukotka'nın elektrik mühendisleri,çevre politikası nükleer santral kurdu ve kendi çevre hizmetleri çevre koruma laboratuvar tarafından sağlamıştır Devlet Şirketi "Rosatom" ve Bilibino NPP "Çevre Politikası" hükümlerine tam uyum içinde uygulanmaktadır. Nitekim, nükleer enerji santralinin faaliyetleri, uygun kararlar, lisanslar, sıhhi ve epidemiyolojik hizmetlerin sonuçları, limitler ve düzenlemelerle desteklenmektedir. Ancak, doğal kaynakların bölgede karmaşık gerekli izinlerin varlığı sadece 3,5 kilometre sitesi istasyonundan bulunan Bilibino sakinleri olan gerçek radyoaktif gaz emisyonlarını, tüketicileri, garanti ve Chukotka doğası gelmez.Rusya'da AES

Nisan 2013'te R.'nin toplantısında Kopin, Çukotka Özerk Bölgesi'nin valisi ve F. Tuhvetova, Bilibino nükleer santralinin Direktörü faaliyetleri servis, görevden tesislerin değiştirilmesi ve nükleer yakıtın çıkarılması dışında çıkış reaktörü hazırlamak için üstlenilmesi görüşülmüştür. Tabii ki, Bilibino NPP güç ünitelerinin hizmetten kaldırılması için ek kaynaklar gerekecek.

Arctic Circleun ötesinde güç. Bilibino NPPArctic Circleun ötesinde güç. Bilibino NPP

Related news

 • Mucize Çocuk Martunis Sporting Lizbon’da
 • Siğillerden gelen saflık: mevcut, basit ve etkili
 • Çok İzlenen Videolar
 • Benfica, Bruno Lage ile devam kararı aldı
 • Nasıl hamamböceği hızlı ve sonsuza kadar getirmek için evde

 • Arctic Circleun ötesinde güç. Bilibino NPP 45

  Arctic Circleun ötesinde güç. Bilibino NPP


  Arctic Circleun ötesinde güç. Bilibino NPP 49

  Arctic Circleun ötesinde güç. Bilibino NPP 74

  Arctic Circleun ötesinde güç. Bilibino NPP 38

  Arctic Circleun ötesinde güç. Bilibino NPP 71

  Arctic Circleun ötesinde güç. Bilibino NPP 61

  Arctic Circleun ötesinde güç. Bilibino NPP 94

  Arctic Circleun ötesinde güç. Bilibino NPP 24

  Arctic Circleun ötesinde güç. Bilibino NPP 4

  Arctic Circleun ötesinde güç. Bilibino NPP 68

  Arctic Circleun ötesinde güç. Bilibino NPP 39

  Arctic Circleun ötesinde güç. Bilibino NPP 82