Anthurium and spathiphyllum: Tanım, evde bakımı. Spathiphyllum ve anthuriumu bir araya getirebilir miyimAnthurium and spathiphyllum: Tanım, evde bakımı. Spathiphyllum ve anthuriumu bir araya getirebilir miyim

21.05.2019

Anthurium and spathiphyllum: Tanım, evde bakımı. Spathiphyllum ve anthuriumu bir araya getirebilir miyim 12

Anthurium and spathiphyllum: Tanım, evde bakımı. Spathiphyllum ve anthurium'u bir araya getirebilir miyim?

Evde birçok kişi iki böyle büyürantoryum ve spatiphyllum gibi güzel çiçekler. Birincisi, başka bir şekilde "erkek mutluluğu", ikincisi ise "kadın mutluluğu" dır. Evde uyum için, yan yana yerleştirilmesi tavsiye edilir. Onları tek bir tencerede ekersen ne olur? Bu ve antoryum ve spatipilumun ne olduğu hakkında. Onlar için evde bakım da aşağıda açıklanacaktır.

antoryum ve spathiphyllum

Oda çiçekleri mutluluğu çekebiliyor mu?

Bir kadın ve bir erkek mutluluk bulabilir mirenkler sayesinde? Birçok insan bunun hakkında şüpheci. Eğer flora temsilcileriyle ilgilenirseniz, onları sevin, onlarla ilgilenin, bol miktarda çiçeklenme ile sevinçle, karşılıklılıkla bir süre içinde karşılık vereceklerdir. Belirli iç mekan bitki tiplerinin yararlı özelliklere sahip olduğu herkes için bir sır değildir. Ancak pek çoğu, bazılarının sahiplerinin hayatını etkileyebilecekleri olağandışı enerjilere sahip olduklarını bilmez. Bu, örneğin, antoryum ve spathiphyllum gibi ev renklerine uygulanır.

Antoryum özellikleri

Bu oldukça sıradışı bir parlak çiçek, sahipDikkat çeken ve ilgi çeken özgün bir form. İlginç görünümü ve rengi nedeniyle birçok farklı rumuz verildi. Örneğin, bir çiçeğe "kahrolası kuyruk", "bir sanatçının paleti", "domuz kuyruğu" derler. Ama "erkek mutluluğu" adıyla çok daha ünlüdür. İnsanlar, bitkinin güçlü cinsiyete refah ve şans getirdiğini düşünüyor.

Anturium andra bir kişinin kurtulmasına yardımcı olurModern yaşam ritmi ile çok önemli olan depresyon. Bitki, insanın sinirleri yatıştırmasına, endişeli düşüncelerden uzak durmasına, olumlu bir ruh haline gelmesine yardımcı olur. Bir süre sonra, küresel görünen sorunlar ciddi olarak algılanmayacaktır. Ayrıca çiçek, huzur ve ahenk verir, zihni temiz ve zihni temizler. Aynı zamanda bekar erkeklerin kısa bir süre içinde ruh eşini buldukları ve evli çiftlerin ilişkide uyum bulduğu gerçeğine katkıda bulunur.

spathiphyllum ve antoryum birlikte

Bu çiçek hakkında başka ne ilginç?

Bitkinin bir başka önemli özelliği - buEvin içine para çekebilir. Ama bu insanlar orada dürüst ve terbiyeli yaşıyorsa olur. Genel olarak, Anturium andre çok iyi apartmanda ne tür bir atmosfer, orada ne tür sakinleri yaşıyor hissediyor. Aynı şekilde kötü bir durum, bir süre sonra ölecek olan çiçeği etkiler. Bu nedenle, eğer solgunlaşırsa, düşünmeye değerdir: hane halkının davranışlarını değiştirmesi gerektiği bir işaret değildir.

Ayrıca, antoryum (ve spathiphyllum da)samimi ve saf sevginin kazanılmasını teşvik eder. Çiçek yetiştiren insanlar mutluluk, zenginlik ve neşe içinde uzun yaşayacaklar. Aynı zamanda uzun yıllar evli olan partnerlerin duygularını yenilemeye ve ilişkilerini yeni ve heyecan verici hale getirmeye yardımcı olur. Karı ve karısı birbirilerine farklı bakmaya başlarlar, yeni bir tahrik dalgası, duyguları ve duyguları vardır.

kadın çiçek spathiphyllum

Anthurium için bakım

Bu bitki sert kırmızı tomurcukları varyeşil yaprakları bir çalı şekillendirme. Ev çiçeği "erkek mutluluk" tamamen gelişmiş ve bol çiçekli, ustası memnun, aşağıdaki koşullar gereklidir:

 • Doğru aydınlatma.
 • Sabit ısı.
 • Zamanında nakli.
 • Yüksek nem.
 • Özel substrat.

Bunlar temel gereksinimlerdirtropikal bitki Anthurium, parlak dağınık aydınlatma gerektirir. Direkt güneş ışığı sevmez, bu yüzden doğu ya da batıya bakan pencerelere monte etmek en iyisidir. Kış aylarında, tesisin ek aydınlatmaya ihtiyacı vardır. Ayrıca, antoryum, aşağıdaki aralıkta dalgalanması gereken rahat bir sıcaklığa sahiptir: +18 ila +25 derece. Bitkinin tamamen küçük olanları bile taslaklara tamamen tahammül etmediği unutulmamalıdır.

Çiçeklerin uygun bakımıOptimum nem seviyesinin korunması. Bolca sulamak, ancak çok sık olmamak şartıyla: haftada 3-4 kez. Kışın bunu yedi günde bir kez yapmak yeterlidir. Yüksek nem, antoryumun başarılı bir şekilde büyümesi ve gelişmesi için gerekli bir gerekliliktir. Evde, bu görev zor ama yapılabilir. , Nemli bir sünger ile yaprakları silme, her gün, bir sprey su savunan püskürtülmesi, onları haftada sıcak duş jetleri yıkamak için sistematik olarak yapmak için. Ayrıca saksıyı sphagnum yosunu parçalarıyla kaplayabilirsiniz. Havayı iyi nemlendirmeye yardımcı olur. Bitkiyi gübre ile beslemek için iki haftada bir aktif bitki örtüsü döneminde olmalıdır. Onun için toprak en iyi özel bir çiçekçi dükkanında satın alınır.

anturium andre

Özellikleri spathiphyllum

Bu çiçek genellikle "kadın mutluluk" denir. Tropikal ıslak ormanlardan geliyor. Pek çok kadın onu evde büyütmeyi tercih ediyor çünkü adil sekse mutluluk getirdiğine inanılıyor. Bunu bir kıza vermeniz tavsiye edilir, çünkü efsaneye göre onun ruh eşiyle tanışmasına yardımcı olur.

Popüler inanca göre, dişi çiçek spathiphyllum vermek kesinlikle yasaktıryanlış ellerde. Böylece, kızlık mutluluğundan yoksun kalırsınız. Bu tesis, aynı zamanda, hiçbir tartışma ve çatışmanın olmadığı, pozitif enerjili bir evde de kendini rahat hissediyor. Ciddi aile krizleri odanın çiçeğini olumsuz etkilemektedir. Onlardan dolayı bir süre sonra öldürebilir.

neden çiçek açar spathiphyllum sadece yaprakları üretir

Spathiphyllum için bakım

Bitki yılda bir veya iki kez çiçek açargeminin yelkenini anımsatan olağandışı ve çok güzel çiçekler. Genellikle Şubat sonundan sonbaharın sonlarına doğru gerçekleşir. Dişi çiçek spathiphyllum'un büyüdüğü ve çiçek açtığı için, aşağıdaki önerileri dikkatle incelemek gerekir:

 1. Direkt güneş ışığı altına koymayın. Yapay ışık altında bitkiyi gölgede bırakmak en iyisidir.
 2. Su, ılımlı olmalı ve bolca spreylenmelidir, çünkü spathiphyllum nemli havayı tercih eder.
 3. Tencereyi 2 saatten uzun süre tavada bırakmayın.
 4. İlkbaharda, çiçek daha büyük bir tencereye nakledilir, böylece köklerin büyümesi için yeterli alan vardır.
 5. Spathiphyllum'un büyüdüğü odadaki hava sıcaklığı 18-23 derece olmalıdır.

ev çiçeği erkek mutluluk

Spatifillum hangi durumlarda çiçek açmaz?

Bitki uygun bakım ise, o zaman buuzun çiçeklenmesini sağlar. Ama bazen bu olmaz. Bu nedenle, birçok çiçekçi merak ediyor: neden spathiphyllum (sadece yaprak bırakır) çiçek açar? Bu, havadaki yetersiz nem seviyesine bağlı olabilir. Genellikle bu problem merkezi ısıtmalı evlerde ortaya çıkar. Taslaklar nedeniyle renk olmayabilir, bu nedenle pot yeni bir yere taşınmalıdır. Ayrıca bitki çok geniş bir kapta ise bu sorun oluşur. Çiçeklenmesini sağlamak için tüm çömlek alanını bu çiçekle doldurmanız gerekir. Spathiphyllum'un, yeni konteynırlara sık transplantasyonunu olumsuz olarak ifade ettiği unutulmamalıdır. Yeterli arazi yoksa, dökülmelidir.

Neden çiçek spathiphyllum (sadece üretir) Bırakır? Bunun olası bir nedeni uygun olmayan beslenmedir. Çiçek aşırı beslenirse, hatta zehirlenebilir. Daha sonra bitki sadece yapraklar verecektir. Bundan kötüler de ağır bir yanık alacağı için acı çekebilirler. Çiçeklerin yokluğunun bir başka nedeni de, kış mevsiminde akü veya vantilatörün yanında kış mevsimi için ayarlandığında, yanlış kış mevsimidir. Sonuç olarak, normal nem bozulur, bu nedenle bitki sadece yaprakları bırakır.

bir tencerede antoryum ve spathiphyllum

Spathiphyllum ve antoryum birlikte

Bildiğiniz gibi, kadınların mutluluğu pratikteErkek aşkı olmadan imkansızdır. Arada bu iki çiçek koymak, onlar aile tutku ve uyum indirebiliriz tahmin etmek zor değildir. Ek olarak, böyle bir üfleme eşler arasındaki romantik duyguların yeniden canlandırılmasını desteklemektedir. "Kadınların mutluluğu", "erkek mutluluğu" nu mükemmel bir şekilde tamamlar. Bir tencerede Antoryum ve Spathiphyllum birlikte çok lüks bak: şık yaprakların koyu yeşil zemin tarafından yola çıkılır birinci bitki ve ikinci yumuşak beyaz formu etkili kombinasyon, tutkulu kırmızı çiçekler.

Bu iki çiçek hızla büyümeye başlarsave bol çiçek, bu evin kiracıları kıskanmak için iyi bir şekilde mümkündür. Sonuçta, bu hem kadın hem de erkeğin mutluluğunu garanti eder. Spathiphyllum ve antoryum, birlikte büyüyor,Transplantasyon sırasında çalıyı bölerek çoğalır. Filizleri kadın ve erkek arkadaşlarınıza verebilir, böylece onlar da mutlu olur ve bu güzel çiçeklerin sihirli enerjisini hissederler.

Sonuç

Böylece, aile sürekli iseÇatışmalar veya insanlar ruh eşini hiçbir şekilde bulamazlar, o zaman pozitif enerjiye sahip kapalı çiçekler satın alabilirsiniz. Anthurium ve spathiphyllum, erkek ve dişi mutluluğunun yeniden doğmasına katkıda bulunan bitkilerdir. Eylemlerini güçlendirmek için, tek bir tencereye ekilmesi önerilir. Evde büyüyen bitkiler oldukça zordur, ama buna değer.

Anthurium and spathiphyllum: Tanım, evde bakımı. Spathiphyllum ve anthuriumu bir araya getirebilir miyimAnthurium and spathiphyllum: Tanım, evde bakımı. Spathiphyllum ve anthuriumu bir araya getirebilir miyim

Related news

 • Pınar Altuğun yüzündeki şişlik herkesi şaşırttı
 • Yanıklar için ilk yardım
 • Kurşun erime noktası
 • Tomurcuk Bebek Battaniyesi Örneği Yapılışı Anlatımlı Videolu
 • Nohut Köftesi Tarifi – Köfte Tarifleri

 • Anthurium and spathiphyllum: Tanım, evde bakımı. Spathiphyllum ve anthuriumu bir araya getirebilir miyim 73

  Anthurium and spathiphyllum: Tanım, evde bakımı. Spathiphyllum ve anthuriumu bir araya getirebilir miyim


  Anthurium and spathiphyllum: Tanım, evde bakımı. Spathiphyllum ve anthuriumu bir araya getirebilir miyim 76

  Anthurium and spathiphyllum: Tanım, evde bakımı. Spathiphyllum ve anthuriumu bir araya getirebilir miyim 76

  Anthurium and spathiphyllum: Tanım, evde bakımı. Spathiphyllum ve anthuriumu bir araya getirebilir miyim 46

  Anthurium and spathiphyllum: Tanım, evde bakımı. Spathiphyllum ve anthuriumu bir araya getirebilir miyim 22

  Anthurium and spathiphyllum: Tanım, evde bakımı. Spathiphyllum ve anthuriumu bir araya getirebilir miyim 9

  Anthurium and spathiphyllum: Tanım, evde bakımı. Spathiphyllum ve anthuriumu bir araya getirebilir miyim 70

  Anthurium and spathiphyllum: Tanım, evde bakımı. Spathiphyllum ve anthuriumu bir araya getirebilir miyim 39

  Anthurium and spathiphyllum: Tanım, evde bakımı. Spathiphyllum ve anthuriumu bir araya getirebilir miyim 90

  Anthurium and spathiphyllum: Tanım, evde bakımı. Spathiphyllum ve anthuriumu bir araya getirebilir miyim 99

  Anthurium and spathiphyllum: Tanım, evde bakımı. Spathiphyllum ve anthuriumu bir araya getirebilir miyim 77