Anabolik hormonlar: ilaçların listesi 2019

Anabolik hormonlar: ilaçların listesi 2019 Anabolik hormonlar: ilaçların listesi

Anabolik hormonlar: ilaçların listesi

Spor salonuna gelen ve yorucu bir şekilde gelen herkesnişanlandı, dönüş için umutlar. Vücut yapımında, sonuç kas kütlesinde bir artıştır. Kas hücrelerinin büyümesini teşvik edin ve endokrin bezleri tarafından sentezlenen kas liflerinin kütlesindeki artışa katkıda bulunun. Anabolik hormonların salgılanmasını arttırmak, özel bir diyet ve egzersize izin verir.

anabolik hormonlar

Anabolik ve katabolik hormonlar

Hormonlar, indükleme için bir özelliği olan kimyasallardır. Vücudun tüm bölümlerinin hücrelerindeki süreçleri etkilemek için herhangi bir canlı organizmanın hücreleri tarafından geliştirildi.

Özellikleriyle hormonlar iki gruba ayrılır: anabolik ve katabolik. Bir anabolik etkisi olan hormon, kas kütlesi ve katabolik bölünmüş yağ tabakası oluşturmanıza izin verir. Bazı hormonlar hem ve hem de başka bir gruba, örneğin büyüme hormonuna atfedilebilir.

Anabolik aksiyonun hormonları üç büyük gruba ayrılır:

 • amino asit türevleri (örneğin, adrenalin veya tirozin);
 • steroid hormonları (progestinler, östrojenler, testosteron, kortizon);
 • peptit hormonları (insülin).

Anabolik hormonlar

Onlar kimyasallarendokrin bezleri tarafından üretilir ve kas dokusunun büyümesi onlara bağlıdır. Bu biyolojik olarak aktif maddeler iki gruba ayrılır: steroidler ve polipeptit veya protein (örneğin büyüme hormonu veya insülin).

Kandaki benzer hormon seviyesini arttırmakÖzel eğitim programları geliştirildi. Nasıl çalışırlar? Yoğun fiziksel efor proteini bozulduğunda, vücutta kayıp protein üretilir. Bu reaksiyon nedeniyle, kas kütlesi de birikmektedir. Büyüme süreci yavaşlarsa, anabolik hormonlar gibi bu maddelerin sentezini uyarmak gerekir. Bu tür hormonların listesi insülin, somatotropin, testosteron ve diğerlerini içerir.

anabolik hormonlar

ensülin

İnsülin, üretilen anabolik bir hormondur.Pankreas. Bu madde glikoz ve yararlı yağ asitlerini asimile etmeye yardımcı olur. Glikozun hücrenin içine sokulmasıyla, insülin, glikojen sentezinin uyarılmasını sağlar ve yağ asitlerinin, eklem gerektiren kendi insan yağlarını almasını sağlar. İnsülin, hücre içi proteinin sentezini başlatmak için amino asitleri geçer. Yani, ana anabolik hormon olduğu düşünülen insülindir.

Ancak, fiziksel aktivite eksikliği,Gıdada çok sayıda karbonhidrat tüketimi ve bunun sonucunda aşırı kilo insülin üretimini artırır. Ve hormon yağların sentezinde yer aldığı için, vücut yavaş yavaş yağ biriktirir.

İnsülin dozunu aşmak ölümcül olabilirTehlikelidir çünkü hipoglisemi gelişme riski vardır. Aşırı dozun ortaya çıkması için en azından tam bir insülin enjektörünün enjekte edilmesi gerekir ve en küçük öldürücü doz 100ED'dir. Fakat öldürücü dozlarda bile insülin, glukozun vücuda zamanında alınmasıyla ölümcül bir sonuca neden olmaz.

İnsülin sentezini uyaran maddeler

Banaba yapraklarının ekstresi asit içerir.Vücudun hücrelerinin duyarlılığını insüline arttırmak. Ginseng ile birleştirildiğinde takviye etkisini güçlendirin. Tıpta, diyabet tedavisinde banaba yaprağı ekstresi kullanılır. Maddeyi, protein ve karbonhidratlarla birlikte yoğun fiziksel efordan hemen sonra alın (bir seferde 35-50 mg ekstrakt).

anabolik bir hormon

Silvestr bitkisinin uzun süre ekstresidiyabet tedavisinde kullanıldı. Madde üretilen insülin miktarını artırır, ancak üretiminden sorumlu demirin tükenmesine yol açmaz. Ekstresi yavaşça, antrenmandan yarım saat sonra küçük yudumlarda alın. Hymnalum sylvestre'nin proteinler ve karbonhidratlarla (400-500 mg) birlikte alınması.

Alfalipoik asit (ALA) etkisi altındakas glukoz alımını arttırır. 600-1000 mg egzersizden hemen sonra asit al. bir hayvan ve bitkisel protein diyeti içine dahil edildiğinde anaboliticheskim etkiye sahip bir protein üretimini artar. Etkili aynı zamanda eğitim sırasında su temel amino asitler (20 g daha az) içerisinde çözündürülmüş almakta.

Büyüme Hormonu

Hormon büyümesi (diğer isimler: GH, somatotropik hormon, STH, HGH, somatotropin, somatropin) anabolik etkisi olan bir polipeptit hormonu denir, ön hipofiz bezi tarafından sentezlenir. Bu biyolojik olarak aktif madde sayesinde vücut yağ rezervlerini aktif olarak kullanmaya başlar ve onları kas rahatlığına dönüştürür.

Büyüme hormonunun etkinliği ile azalır.yaş: erken çocukluk döneminde maksimum ve yaşlılarda minimal. Büyüme hormonu üretimi genellikle gece uykuya daldıktan yaklaşık bir saat sonra yükselir.

anabolik ve katabolik hormonlar

İlaçtan sonra sporda HGH preparatları kullanılmıştır. Yasaklamaya rağmen, bu kimyasalın satış hacmi arttı.

Somatropinin popülaritesinin ana nedenideri altı yağ miktarını ve kas hücrelerinde sıvı birikme kabiliyetini azaltma kabiliyetine bağlı olarak, yan etkilerin pratik olarak yokluğu ve rahatlama oluşumundaki yüksek verimliliğidir. İlacın yüksek maliyetine ek olarak dezavantajlar, bu hormonun güçlenmeye yol açmaması, üretkenliği ve dayanıklılığı arttırmadığı gerçeğine bağlanabilir. Büyüme hormonu hafif bir kas büyümesini uyarır (yaklaşık 2 kg).

Büyüme hormonu üretimini artıran maddeler

Alfa-gliseril-forforil-kolin (alfa-GPC) aktiftirVücuttaki kendi GR'nin üretimini uyarır. Tıpta, bu destek öncelikle Alzheimer hastalığının tedavisi için kullanılır. 600 mg alfa-GPC için antrenmandan 60-90 dakika önce alın.

Başka bir bileşik arginin ve lisindir. Maddeler hızlı üretimi uyarır ve büyüme hormonunun kanına salınır. Sabahları aç karnına, öğleden sonra öğleden önce ve yatmadan önce (her maddenin 1.5 ila 3 mg'ı) farmakolojik alınız.

Gama-aminobutirik asit (GABA) -sinir sinyallerinin iletimi ile ilgilenen bir amino asit. Genellikle aktif maddeler listesi gamma-aminobutirik asit içeren ilaçlar, demans tedavisi için tıbbi uygulamada kullanılmaktadır. Sporda, GABA önemli ölçüde yüksek dozlarda alınır. Aç karnına bir amino asidin kullanılması yatmadan bir saat önce ya da 3-5 gr.

5 mg fiziksel yükü önce bir saat alınır büyüme hormonu ve melatonin, salgılanmasını artırır.

Anabolik steroidler

Anabolik steroidler - erkek seks hormonlarının etkisini tekrarlayan bir grup farmakolojik ilaç. İkincisi, örneğin, testosteron ve dihidrotestosteron içerir.

anabolik hormonlar listesi

Peptit hormonlarının aksine, anaboliksteroidler kolaylıkla işlem yeni protein molekül oluşumunu başlatmak olup, burada hücre, içine nüfuz eder. Bu nedenle, kas önemli bir artış (ayda 7 kg), güç, performans ve dayanıklılık göstergelerindeki artış var. - Kadınların virilizasyonuna erkek ikincil cinsel özelliklerinin görünümünü - kadınlarda erkek hormonları, testiküler atrofi, prostat hipertrofisi aşırı kellik, yüz ve vücut maskülinizasyon saç büyümesini arttı: Ancak, anabolik etkilerinin yanı sıra, önemli bir androjen yüzdesi vardır.

testosteron

Testosteron, erkek vücudundaki ana hormondur. Madde, ikincil cinsel özelliklerin gelişimini, kas kütlesinin hacmini, cinsel tahrik, kendine güven ve saldırganlık derecesini etkiler. Rusya'daki testosteronun sentetik analogu resmen yasaklandı, ancak bazı maddeler ve egzotik bitkiler, kendi testosteronlarının üretimini yeterli miktarlarda canlandırabilirler.

insülin anabolik hormon

Biyolojik olarak aktif madde bir diziyan etkiler, ancak sentetik testosteronu kötüye kullanmıyorsanız ve önerilen dozu aşmıyorsanız, bunlarla yüzleşmeniz gerekmeyecektir. Aşırı dozlar bile nadiren vücutta geri dönüşümsüz süreçlere yol açar. Medya, anabolik hormonlar gibi maddelerin alınması tehlikesini abartmıştır.

Testosteron üretimini teşvik eden ilaçlar

Testosteron damiana düzeyini artırır - çalıTurner'ın ailesinden. Aynı adı taşıyan preparat, bitkinin yapraklarının bir ekstresini içerir. Farmakolojik ajan vücuttaki kendi anabolik hormonlarının üretimini uyarır ve östrojenin üretimini artıran tıbbi analogların aksine östrojenlerin sentezini bloke eder. Aşırı doz gözlendiğinde, neredeyse narkotik öfori ve libidoda önemli bir artış. Maddeyi yarım saat - ilk öğünden bir saat önce, ayrıca fiziksel efor ve uykudan önce (50 - 500 mg) alın.

anabolik hormonlar ilaçlar

Başka bir ilaç - "Forskolin" - içerirforskolium halkası denen bir Hint bitkisinin özü. Erkek vücudunda kendi anabolik hormonlarının üretimini etkileyerek, farmakolojik ajan testosteronun doğal üretimini uyarır. 250 mg için günde iki kez "Forskolin" alın.

Doğal içeren güçlü bir antioksidan"Astaxanthin" - akvaryum balıkları için bir renk veren Astaksantin pigmenti. Madde Palmetto meyve ihtiva CoV Palmetto, ile bağlantılı olarak kullanılır. bu maddelerin bir defalık alımı vücutta doğal testosteron üretilir zaman. (- her bir bileşenin 1000 500 mg) astaksantin CoV + palmettonun parçası olarak, günde bir kez ilaç almak.

Anabolik hormonlar doğal olarak üretilirAşağıdaki koşullar ile: tam sekiz saatlik uyku, vücudun su-tuz dengesinin düzgün beslenmesi ve bakımı. Eğitim, bir saatlik yoğun çalışmayı geçmemelidir.

Anabolik hormonlar: ilaçların listesi 2019

Anabolik hormonlar: ilaçların listesi 2019

Related news

 • Kısa saç kimlere yakışır
 • Mide hastalıklarına bitkisel çözüm
 • Merkel ve Erdoğan telefonla görüştü
 • RГјya Tabirleri 2019, RГјya Tabiri, Дslami RГјya Tabirleri ve YorumlarД Dini Sayfa
 • Günlük Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır

 • Anabolik hormonlar: ilaçların listesi

  Anabolik hormonlar: ilaçların listesi


  Anabolik hormonlar: ilaçların listesi

  Anabolik hormonlar: ilaçların listesi

  Anabolik hormonlar: ilaçların listesi

  Anabolik hormonlar: ilaçların listesi

  Anabolik hormonlar: ilaçların listesi

  Anabolik hormonlar: ilaçların listesi

  Anabolik hormonlar: ilaçların listesi

  Anabolik hormonlar: ilaçların listesi

  Anabolik hormonlar: ilaçların listesi

  Anabolik hormonlar: ilaçların listesi

  Anabolik hormonlar: ilaçların listesi

  Anabolik hormonlar: ilaçların listesi

  Anabolik hormonlar: ilaçların listesi

  Anabolik hormonlar: ilaçların listesi