Ampelian petunia - balkon ve çiçek yataklarının dekorasyonu 2019

Ampelian petunia - balkon ve çiçek yataklarının dekorasyonu 2019
25.08.2019

Ampelian petunia - balkon ve çiçek yataklarının dekorasyonu 50

Ampelian petunia - balkon ve çiçek yataklarının dekorasyonu

Petunya son yıllarda en çokdünyanın en popüler bitkileri. Avrupa'nın her yerinde binaların balkonlarından asılı yüzlerce ve binlerce sepet ve konteyner görülebilir. Çoğunlukla kesimler, bordürler ve çiçek tarhlarına ekilir. Bitkinin doğal toprağı Güney Amerika'dır. Rusya'da yıllık olarak yetiştirilir, ancak güneyde çok yıllık bir bitkidir.

Petunya Solanaceae ailesine aittir. İsmi Portekiz köklerini taşır: Petun kelimesi tütün anlamına gelir. Ve aslında, tütün ve petunya yaprakları benzerdir. Orada sapsız veya kısa sap üzerinde farklı şekil ve boyutlarda, ve saplar dönüşümlü düzenlenir, katı. yeşil bitkilerde kaynaklanıyor, ve bozulmadan veya (çeşitli bağlı olarak) asılı dik dallı olabilir. çiçekler, pembe, beyaz, mavi, mor veya kırmızımsı olan tek tek ya da çift iki renkli vardır.

Bugün yetiştirilen tüm petunya çeşitleri melezlerdir. Petunya çiçeklerinin 4 grubu vardır:

 • Büyük çiçekli çiçekler (çapı 10 cm'ye kadar);
 • cılız, cüce (bitkinin boyu 15 - 30 cm);
 • küçük çiçekli multiflora (çapı - 3 ila 5 cm);
 • ampelnye petunyaları.

Çiçek yetiştiricilerine özel ilgi petulance petunyasından kaynaklanmaktadır.Ampel grup Surfinii ve kaskad içerirpetunyalarınızın. Bu bitkinin çeşitliliği düşünülür ve Calibrracho - minyatür çiçeklerle bir çeşit ampel. Ampelnye petunyaları, kendilerini yerde, bahçe arsalarında ve bir şehir dairesinde balkon veya sundurmada mükemmel şekilde hissettiren çiçeklerdir. Cascade ampelia petunia, Şubat ayı sonunda bir kural olarak ekiliyor. Belirtilen zamandan önce ekilmemelisiniz çünkü bitki tam gelişme için yeterli ışığa sahip değildir.

Petunyalar termofilik, ışık seven vekuraklığa dayanıklı bitki. Herhangi bir toprakta yetişebilirler, ancak tercihen - kumlu tınlı veya tınlı, oldukça verimli topraklarda. Bitki, kuraklığa dayanıklı olmasına rağmen ve bir süre su ile karışabilir, normal gelişim için düzenli olarak sulanmalıdır. Sıcak havalarda, balkonda büyüyen bitkileri püskürtmek de güzel.

Ampelian petunya topraktaki aşırı nemi sevmez- Bu köklerin bozulmasına yol açabilir. Yağmur ve kuvvetli rüzgar sürgünlerini kırabilir ve çiçek yapraklarına zarar verebilir. Yağmur ve rüzgardan korunacak balkonda böyle bir yer tanımlamak daha iyidir. Petunyaların bol ve uzun süreli çiçeklenmesinin vaat edilmesi, bu döneme ait çiçeklenmeye yönelik karmaşık bir gübre ile en iyi örtüşmeleridir. Solmuş çiçekler ve yumurtalıkların temizlenmesi gerekir - bu yeni çiçek tomurcuklarının ortaya çıkmasına katkıda bulunur. Güzel bir bitki elde etmek için, bir çalı oluşturabilir, sürgünler kıstırır: bundan sonra birçok yeni dal oluşur, petunya daha gür ve bolca çiçek açar.

Bir çeşit ampeliyen petunya - Petunya Opera,balkon kutuları için mükemmel,askıda saksı ve sepetler. Bitki çok açık ve güzel görünüyor, büyük çiçeklerle bolca kaplı, küresel şekilli bir şekil oluşturuyor. Çiçekleri boyamak son derece çeşitlidir: beyaz, leylak, pembe, mavi, tek renkli veya beneklidir. Tohumlar tarafından yayılır. Olumsuz koşullara dayanıklıdır.

Uzun zamandır çiçek yetiştiricileri hayalini kurmuşsiyah çiçekler Bu tür girişimler de petunya ile ilgili olarak yapılmıştır. Banbury kentinden İngiliz uzmanlar başarıya ulaşmayı başardılar. Onlar tarafından türetilen petunya siyah, "Siyah kadife" adını aldı. Botanikçiler siyah rengi almak için 4 yıl aldı, ancak sonuç inanılmaz: çiçek çok etkili ve sıra dışı, diğer renklerle iyi karışır.

Ampelian petunya - oldukça dayanıklıBitki, ancak belirli olumsuz koşullar altında zararlıları tarafından zarar veya zarar görebilir. Aşırı sulama, çok yoğun ekim, yanlış seçilmiş toprak mantar hastalığına neden olabilir. Aynı hastalık grubuna toz mildiyen: çiçek ve yapraklarda beyaz kaplama. Zararlılardan, bitki etkilenebilir: yaprak bitleri, örümcek akarı ve küçük beyaz bir kelebek - beyaz sinek. Bitkideki demir eksikliği, yaprakların sararması ile karakterize edilen gerçek kloroz ile kendini gösterir.

Ampelian petunia - balkon ve çiçek yataklarının dekorasyonu 2019

Ampelian petunia - balkon ve çiçek yataklarının dekorasyonu 2019

Related news

 • Şeftali Reçeli Kaç Dakika Kaynatılır
 • Yeşil kahve nedir
 • Ablanızın Sizin İçin Bir Hediye Olduğunun 10 Sebebi
 • Fenerbahçe: 0 - Ümraniyespor: 1 MAÇ SONUCU
 • Vücudunuzda tutulmalar yaşıyorsanız

 • Ampelian petunia - balkon ve çiçek yataklarının dekorasyonu 90

  Ampelian petunia - balkon ve çiçek yataklarının dekorasyonu


  Ampelian petunia - balkon ve çiçek yataklarının dekorasyonu 87

  Ampelian petunia - balkon ve çiçek yataklarının dekorasyonu 60

  Ampelian petunia - balkon ve çiçek yataklarının dekorasyonu 89

  Ampelian petunia - balkon ve çiçek yataklarının dekorasyonu 98

  Ampelian petunia - balkon ve çiçek yataklarının dekorasyonu 78

  Ampelian petunia - balkon ve çiçek yataklarının dekorasyonu 2

  Ampelian petunia - balkon ve çiçek yataklarının dekorasyonu 66

  Ampelian petunia - balkon ve çiçek yataklarının dekorasyonu 75

  Ampelian petunia - balkon ve çiçek yataklarının dekorasyonu 33

  Ampelian petunia - balkon ve çiçek yataklarının dekorasyonu 87

  Ampelian petunia - balkon ve çiçek yataklarının dekorasyonu 75

  Ampelian petunia - balkon ve çiçek yataklarının dekorasyonu 97

  Ampelian petunia - balkon ve çiçek yataklarının dekorasyonu 72