Akademisyen Scriabin bir büyük harf olan bir adamAkademisyen Scriabin bir büyük harf olan bir adam

26.05.2019

Akademisyen Scriabin bir büyük harf olan bir adam 82

Akademisyen Scriabin bir büyük harf olan bir adam

Sıklıkla bir ailede bulundu muüyeleri "akademisyen" akademik unvanına layık görülen bir hanedan büyüdü? Rus İmparatorluğu, Sovyetler Birliği ve Rusya Federasyonu bilim tarihinin çarpıcı bir örneği, makalede tartışılacak olan Scriabin'in akademisyenleridir. Elbette en seçkinler, bu hanedanlığın en kıdemli üyesi olarak adlandırılabilir - Konstantin Ivanovich Scriabin.

Akademisyen Scriabin Kıdemli

1878'de, gelecekteki bir bilim adamı ortaya çıktı,Rus İmparatorluğu'nun ve Sovyetler Birliği'nin mikropudur. Konstantine bebek çağırdılar. 1905 yılına kadar genç Scriabin, daha yüksek bir eğitim almış olan Yuryev Veteriner Enstitüsü'nden mezun olmuştu. Rusya İmparatorluğu'ndaki üniversiteden mezun olduktan hemen sonra bir devrim dalgası başladı, bunun için bir süre iş aramak zorunda kaldı. Fakat iki yıl sonra Orta Asya'da bir veteriner olarak çalıştığı bir yer bulmayı başardı. 1917'den 1920'ye kadar Scriabin, Don Veteriner Enstitüsü'nde profesör olarak çalıştı. O sırada bir oğlu vardı. Bilim adamı 93 yıl yaşadı ve Moskova kentinde gömüldü. Akademisyen Scriabin herkesin sadece olağanüstü bir bilim adamı değil, aynı zamanda mükemmel bir aile adamı olan çok zeki bir kişi olduğunu biliyordu. Hayatı boyunca, akademisyen unvanı ve o dönemde son derece prestijli olan Lenin ve Stalin Ödülleri de dahil olmak üzere birçok devlet ödülüne layık görülmüştür. Onun eserleri, biyolojide iki önemli figürün eğitimini de içerir: George'un oğlu ve Konstantin torunu.

Akademisyen Scriabin

Akademisyen Scriabin: biyografi

Oğul George bir dizi ünlü oldu.akademisyenler. 1917'de Petrograd şehrinde doğdu. Tüm hayatı boyunca George, yaşamı boyunca Sovyetler Birliği'nde pek çok ulusal ödül aldığı bilim ve araştırmaya adanmıştı. Lenin'in Düzeni, Ekim Devrimi Düzeni, SSCB'nin Devlet Ödülü - bunların hepsi bir adam tarafından hak edilmişti. Akademisyen Skryabin mikroorganizmaların mikrobiyolojisi ve biyokimyası alanında olağanüstü bir armatürdü. Bilimsel çalışmaları hâlâ birçok BDT ülkesindeki üniversitelerde çalışmaktadır ve sadece Rus biliminin gelişmesine büyük katkıda bulunmuştur. Georgiy Scriabin 71 yaşında yaşadı ve 1989 yılında öldü, Moskova'da gömüldü. Kendisinden sonra, bir sürü iş, araştırma raporu ve başka bir yetenekli biyolog - oğlu bıraktı.

Akademisyen Skryabin Caddesi

Konstantin Skryabin-junior

Bu ailede olduğu gibi, yine dünyabüyük harfle bilim adamı çıktı. Savaş sonrası dönemde, 1948'de doğan Constantine, çok iyi bir eğitim aldı. 1970 yılında Moskova Devlet Üniversitesi'nin biyolojik fakültesinden mezun oldu. Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesi. Genç adam, babasının ve büyük babasının ayak izlerini takip edip, hayatını bilime adamış olacağına çoktan karar verdi. 1970 yılında, 22 yaşındayken, o Moskova Devlet Üniversitesi'nde yüksek lisans öğrencisi olarak çalışmaya başladı ve şimdiye kadar hiçbir yıl bu sektöre yeni bir soluk bilim ve verimli bir sonraki moleküler biyoloji yapan ve bırakmadı beri - genetik mühendisliği. Bu bilim adamının Rus biliminin gelişmesine yaptığı katkı, aşırı vurgulanamaz, bu nedenle gururla kendinden söz edebilir: "Ben, Konstantin Scriabin bir akademisyen".

Konstantin Scriabin Akademisyen

Hükümet tesisleri

Büyük bir bilimsel miras en eski bıraktıAkademisyen Scriabin. Adını onuruna taşıyan sokak, adını doğal olarak taşır: Moskova Devlet Veteriner Hekimliği ve Biyoteknoloji Akademisine ev sahipliği yapar. K. Scriabin. Sovyetler Birliği döneminde, Konstantin İvanoviç'in dehasının evrensel olarak tanındığına tanıklık eden ve o günlerde sadece yetenek ve liyakatin yüceltilmesiyle yeniden adlandırıldı. 1973 yılına kadar caddeye Kuzminskaya adı verildi, aynı zamanda sadece küçük bir kısmı tarihi bir isimle kaldı. Her ne kadar dikkat çekicidir, pek çok kişi, isminin ailenin üç ünlü akademisyenini bir araya getirdiğini düşünmektedir, ki bu da daha genç olan Konstantin için çok gurur verici. Genel olarak, eski Sovyetler Birliği'nin bütün ülkeleri, ünlü bir kişiden akademisyen Skryabin olarak adlandırılan sokaklar var. Sokak sadece tek değil, bu ismi taşıyan tek üniversite de değil.

Akademisyen Scriabin biyografisi

Helminthology bilimsel araştırmanın ana yönü olarak

Biyografisi doldurulmayan akademisyen SkryabinBazı süper gerçekler, bilimde zengin bir yaşam sürdü. Çalışması biyoloji ve tıpta parlak bir iz bıraktı. Helminthology - insanlarda ve hayvanlarda neden olduğu hastalıkların yanı sıra, parazit solucanların yapısını ve davranışlarını inceleyen bir bilim de ana faaliyetti. Scriabin'in gençliğinde, bu kürenin adı yoktu, tüm solucanlar zoologlar tarafından tıp ya da veteriner tıbbı ile herhangi bir bağlantısı olmaksızın incelendi. Doğu'da yaşayan akademisyen, insanların parazit paragonimusa çok sık rastlandıklarını ve hastalığın resminin doktorları sık sık yanlış yönlendiren tüberküloza çok benzediğini fark etti. O zamandan bu yana helmintholoji bilimi gelişmeye başladı ve hepsi olağanüstü Akademisyen Skryabin sayesinde.

Moskova Akademisyen Skryabin

Sonuç olarak

Bu aile Rusların gelişimine katkıda bulundubilim büyük bir katkıdır. Bilim ve araştırma çalışmalarına üç canın verildiği söylenebilir, bu da onların çalışmalarının dahilerine saygı duymasını ve bunlardan örnek alınmasını sağlar. Sadece Rus topraklarının, tüm ruhunu işin içine sokacak olan yetenekleri tüketmediğini, ancak sevilen bir nedenden ötürü pişmanlık duymadığını umuyor. Herkes, en önemlisi, arzu ve motivasyon gibi herhangi bir alanda uzman olabilir ve bu çoğu zaman farkına varmayacak kadar talihsiz modern gençliğe sahip değildir.

Akademisyen Scriabin bir büyük harf olan bir adamAkademisyen Scriabin bir büyük harf olan bir adam

Related news

 • Beyaz Göz Kalemi İle Daha Güzel Görünün
 • Etiket: armut vücut tipi için mayo
 • İtalyaya nasıl gidilir ve nerede kalınır
 • Polise molotoflu saldırı
 • Farklı yüzeylere göre yer silme önerileri

 • Akademisyen Scriabin bir büyük harf olan bir adam 84

  Akademisyen Scriabin bir büyük harf olan bir adam


  Akademisyen Scriabin bir büyük harf olan bir adam 56

  Akademisyen Scriabin bir büyük harf olan bir adam 29

  Akademisyen Scriabin bir büyük harf olan bir adam 75

  Akademisyen Scriabin bir büyük harf olan bir adam 49

  Akademisyen Scriabin bir büyük harf olan bir adam 32

  Akademisyen Scriabin bir büyük harf olan bir adam 26

  Akademisyen Scriabin bir büyük harf olan bir adam 78

  Akademisyen Scriabin bir büyük harf olan bir adam 81

  Akademisyen Scriabin bir büyük harf olan bir adam 54

  Akademisyen Scriabin bir büyük harf olan bir adam 91

  Akademisyen Scriabin bir büyük harf olan bir adam 54