Ahududu Gölü (Altay Bölgesi). Benzersizliğin sırrıAhududu Gölü (Altay Bölgesi). Benzersizliğin sırrı


Ahududu Gölü (Altay Bölgesi). Benzersizliğin sırrı 2 26.02.2019, 11:24

Ahududu Gölü (Altay Bölgesi). Benzersizliğin sırrı

Sibirya'nın en güzel yerlerinden biriAhududu Gölü (Altay Bölgesi). Doğanın bu mucizesi nerede? Mikhailovsky bölgesinde, aynı adı taşıyan kasabanın yanında. Rezervuar, bu bölgenin Borovy Gölleri arasında en büyük acı tuz gölüdür. Alanı 11.4 kilometrekare.

Ahududu Gölü Altay Bölgesi

Alışılmadık bir rengin sırrı nedir?

Ahududu Gölü (Altay Bölgesi) sürpriz olabilirsuyun sıradışı rengi. Bunun sebebi, içinde yaşayan Artemia Salina adındaki zhabronogy crustacean'dır. Suya çarpan, lekeleyen pembe bir pigment üretir. Yıl boyunca renk değişir. İlkbaharda en parlak ve en doygun olanıdır ve sonbaharda kahverengileşir. Altay bölgesi, Rusya'daki en büyük artemia gölleri stoğuna sahiptir. Uzun bir süre için, kabuklu bir gıda ürünü olarak kabul edildi. Utah Kızılderilileri onu Büyük Tuz Gölü'nden çıkardı. Nil Vadisi sakinleri de aşık oldu. Bunun dışında tuzlu makarna pişirdiler. Bugün, kabuklu balık sadece yavru balık kızartma için kullanılır. Belki de gelecekte yüksek teknolojiler Kızıl Göl'e ulaşacak ve kabuklular daha değerli bir kullanım bulacaklardır. Bu canlıların popülasyonları, Kazakistan'ın tuz göllerinde de yaşamaktadır. Türkmenistan'daki Karabagazgol Gölü'nün çoğu. Sivash gölündeki kabuklular aktif olarak gelişmekte ve çoğalmaktadır. Çin ve Amerika Birleşik Devletleri'nde sanayi üretimi yapılmaktadır.

bulunan ahududu gölü Altay bölgesi

Şifa gücü

Ahududu Gölü (Altay Bölgesi, Mikhailovskyilçe) sadece sıradışı bir görünüme sahip değil. Suları iyileştirici güce sahiptir. Her yıl yüzlerce turist sadece yerel manzaraların güzelliğine değil, aynı zamanda tıbbi tedaviye de girmeye geliyor. Çamur ile birlikte gölün suyu düzenli olarak Tomsk şehrinin balneolojisi enstitüsünde eksiksiz bir kontrolden geçer. Sudaki tuz konsantrasyonu hemen hemen aynıdır. Su, vücudu yüzeyde kolayca tutabilir. Ayrıca, tüm vücut üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Gölün tabanının çok sert bir hidroklorik kabukla kaplı olduğu unutulmamalıdır. Banyo yaparken kendine zarar vermemek için çok dikkatli olmalısın. Ahududu Gölü'nü içeren sülfür çamur çamuru, özel bir değer taşır. Altay Territory sadece dinlenmek değil, aynı zamanda bazı hastalıklardan kurtulmak isteyenler için harika bir yerdir. Çamur banyoları sedef hastalığı, egzama, sebore, nörodermatit, romatizma, kas ve eklem ağrısının tedavisinde yardımcı olacaktır. Saç dökülmesi için tedavi önerilmektedir. Bu büyülü çamur, aşırı yağ, keratinli cilt hücrelerinin derisini mükemmel bir şekilde temizler. Cildin kendini yenilemesine ve yaşlanma sürecini yavaşlatmasına yardımcı olur. Bu çamurdan düzenli olarak maskeler yapanlar, küçük kırışıklıkların ortadan kalktığını ve yenilerin görünmediğini fark ettiler.

ahududu gölü Altay bölgesi barnaul'dan nasıl gidilir?

turizm

Ahududu gölü (Altay Territory), her şeye rağmenihtişamı, devletin koruması altında değildir. Bu şaşırtıcı ve eşsiz doğal nesne, rezervlere ait değildir ve hatta yerel düzeyde bile korunmaz. Sıcak mevsimde rezervuarın kıyısında çadır kentleri vardır. Birçok turist buraya geliyor. Burada yüzebilir, güneşlenebilir, teknelere binebilir, katamaranlar yapabilir ve doğanın güzelliğinin tadını çıkarabilirsiniz. Burada bulamayacağınız gelişmiş bir turizm altyapısı. En yakın köy küçük bir Mikhailovskoye köyüdür. Gölden yaklaşık 10 kilometre uzaklıktadır. Yakın demiryolu hattı Kulunda-Rubtsovsk.

Ahududu Gölü (Altai Territory): Barnaul'dan nasıl gidilir?

Özel araba ile göle arabayla gidebilirsiniz.rota "Barnaul - Mikhailovsky köyü". O zaman güneyde yaklaşık 10 kilometre sürmeniz gerekir. Yeterince geniş olduğu için gölü geçmek zordur. Ek olarak, sabit bir yol taksisi genellikle bu yönde gerçekleşir.

ahududu gölü Altay bölgesi mihailovsky bölgesi

Büyük sorun

Ahududu Gölü (Altai Territory) çevrilidirrekreasyon merkezleri ve sanatoryumlar. Bu yerler kalabalık olarak adlandırılamaz. Hemen yakınlarda büyük şehirler yok. Yerel ekolojiyi tehdit eden hiçbir şey görünmez. Ancak, bu tamamen doğru değil. Eşsiz rezervuarın kıyılarından çok uzak olmayan yerel hammadde kullanan Mikhailovsky Kimyasal Reaktifler Fabrikasıdır. Ayrıca, izinsiz depolama alanları, evsel atıkların boşalmasıyla rezervuarın bankalarında giderek artan bir şekilde ortaya çıkmaktadır. Bütün bunlar Raspberry Gölü'nün eşsiz güzelliğini tehdit ediyor.

Ahududu Gölü (Altay Bölgesi). Benzersizliğin sırrıAhududu Gölü (Altay Bölgesi). Benzersizliğin sırrı

Related news

 • Ev için Yaratıcı ve Faydalı Ürünler
 • Silva Kaputikyan: biyografi ve yaratıcılık
 • BEDD, Ramazan ayında da 3 bin engelli ailesinin yanında
 • Nazar boncuğu nazarı önler mi
 • Çikolatalı Top Kek Tarifi

 • Ahududu Gölü (Altay Bölgesi). Benzersizliğin sırrı 8

  Ahududu Gölü (Altay Bölgesi). Benzersizliğin sırrı


  Ahududu Gölü (Altay Bölgesi). Benzersizliğin sırrı 22

  Ahududu Gölü (Altay Bölgesi). Benzersizliğin sırrı 5

  Ahududu Gölü (Altay Bölgesi). Benzersizliğin sırrı 14

  Ahududu Gölü (Altay Bölgesi). Benzersizliğin sırrı 81

  Ahududu Gölü (Altay Bölgesi). Benzersizliğin sırrı 23

  Ahududu Gölü (Altay Bölgesi). Benzersizliğin sırrı 54

  Ahududu Gölü (Altay Bölgesi). Benzersizliğin sırrı 17

  Ahududu Gölü (Altay Bölgesi). Benzersizliğin sırrı 32

  Ahududu Gölü (Altay Bölgesi). Benzersizliğin sırrı 12

  Ahududu Gölü (Altay Bölgesi). Benzersizliğin sırrı 48

  Ahududu Gölü (Altay Bölgesi). Benzersizliğin sırrı 61

  Ahududu Gölü (Altay Bölgesi). Benzersizliğin sırrı 13

  Ahududu Gölü (Altay Bölgesi). Benzersizliğin sırrı 77