Adet Düzenleyici Bitkiler 2019

Adet Düzenleyici Bitkiler 2019
Adet Düzenleyici Bitkiler


Adet Düzenleyici Bitkiler

Gonca Çin Adet Düzenleyici Bitkiler

Tıptaki adı oligomenorrhea olarak bilinen adet düzensizliği, kadınların üçte birinde görülen yaygın bir sağlık problemidir. Tedavi edilmediği takdirde kadın vücudunda büyük problemlere yol açar.

Adet düzensizliğine sebep olan birçok faktör vardır. Stres, yoğun iş hayatı, aşırı kilo kaybı ve aşırı kilo alımı ve depresyon bunlardan bir kaçıdır. Sağlıklı bir adet düzeni için bu gibi yıpratıcı etkenlerden uzak durmaya çalışın.
Alternatif tıp olarak nitelendirdiğimiz adet düzenliyici şifali bitkiler kadınların adet düzensizliği konusunda başvurdukları en sık yöntemdir. Bu şifalı bitkilerin olumlu etkileri doktorlar tarafından da kabul edilmiş ve ihtiyaç anında kullanılması onaylanmıştır. 

  • Mutfağımızda bulunan, hemen hemen her gün kullandığımız havuç adet düzensizliğini minimum seviyeye indirir. Sağlıklı bir adet düzeni için her gün bir su bardağı havuç suyu tüketin.
  • Çörek otu ve balı karıştırıp, her gün 1 – 2 yemek kaşığı tüketmek adet düzensizliğini ortadan kaldırır.
  • Rezene çayı da adet düzensizliğini gidermeye yardımcı olan şifalı bitkiler arasındadır. Ayrıca adet dönemi sırasında çekilen sancıları hafifletir.
  • Yemeklerinizin içinde ve salatalarınızda maydonoza sık sık yer verin. Maydonozun adet söktürücü ve kadın hastalıklarını engelleyici etkisi çok fazladır.
  • İki çay kaşığı öğütülmüş dereotu tohumunu çay haline getirin ve adet düzensizliği yaşadığınız zamanlarda tüketmeye çalışın. Dereotu çayı adet dönemi akıntılarınızı hızlandırarak, adet dönemizin daha düzenli olmasını sağlar.
  • Kereviz de adet düzensizliğini engelleyici etkiye sahiptir. Haftada en az 1 kere kereviz tüketin. Kerevizin yanı sıra incir, zencefil ve ananasta bol bol tüketilmelidir.
  • Civanperçemi adet dönemindeki sancılara iyi gelir.
  • Adet dönemini düzene sokmak ve etkili bir adet söktürücü elde etmek için 1 yemek kaşığı kekiği 3 – 4 dakika suda kaynatın. Daha sonra demlenmeye bırakın. Demlendikten sonra günde 3 kere sabah, öğle, akşam olmak üzere için. Kekik çayına düzenli devam etmeniz dahilinde olumlu etkilerini kısa zamanda göreceksiniz.

Adet Düzenleyici Bitkiler 2019

Adet Düzenleyici Bitkiler 2019

Related news Adet Düzenleyici BitkilerAdet Düzenleyici Bitkiler


Adet Düzenleyici Bitkiler


Adet Düzenleyici Bitkiler


Adet Düzenleyici Bitkiler


Adet Düzenleyici Bitkiler


Adet Düzenleyici Bitkiler