Abrosimova Svetlana - NBAnin ilk kadın şampiyonu 2019

Abrosimova Svetlana - NBAnin ilk kadın şampiyonu 2019
24.08.2019

Abrosimova Svetlana - NBAnin ilk kadın şampiyonu 74

Abrosimova Svetlana - NBA'nin ilk kadın şampiyonu

Abrosimova Svetlana bir spor ustasıdır.Olimpiyatların bronz madalyası, 7 kez Rusya şampiyonu, 2 kez Avrupa şampiyonu, Kadınlar Euroleague ve 5 kez de ülkenin Kupa şampiyonu oldu. Rusya'dan NBA'nin ilk kadın şampiyonu oldu.

abrosimov'un ışığı

Basketbol Okulu

Svetlana Olegovna Abrosimova doğdu1980 yılında Leningrad. Bu şehir, dünyaya iyi antrenörler ve sporcular kazandıran güçlü basketbol okulu ile ünlüdür. Kızın annesi Lyudmila Viktorovna tarafından götürüldüğü oradaydı. Eğitmenler Kira ve Vladimir Trzheskaly hemen ona Svetlana'nın bir yeteneğine sahip olduğunu söylediler, ama açmak için fazla kilolardan kurtulmanız gerekiyor. Ve annem kızından önce böyle bir görev yaptı. O zamanlar özel bir edebiyat yoktu ve Lyudmila Viktorovna, çocuğun bir spor üniforması elde etmesiyle ilgili çeşitli kaynaklardan bilgi toplamak zorunda kaldı. Anne, kızı için günlük bir eğitim ve diyet planı hazırladı, her oyuna katıldı ve her şeyi destekledi. Sonuç olarak, Sveta ekstra kilodan kurtuldu.

Ilk şampiyonluk

Trzeskaly bir dünya takımı yaratmayı planladıOnun zamanında "Spartacus" Gelchinsky idi. Ve onun parametreleri ile (188/77) Svetlana Abrosimova bir forvet olması gerekiyordu. Ama her şey farklı şekilde ortaya çıktı. 1997 yılında, Natalena (Brezilya) şehri küçük dünya şampiyonasına ev sahipliği yaptı. Sonunda beşinci sırayı alan milli takım için kız oynadı. Yetenekli Svetlana, “Husky” (Connecticut) ekibinin yöneticisi Chris Daley tarafından fark edildi. Giriş sınavını geçebilirse Abrosimova bursu ve takımda bir yer teklif etti.

Svetlana Abrosimova basketbol

Komut değişikliği

Çok zordu, ama kız başa geçti ve olduEkonomi öğrenin ve Gino Aurimema'nın koçluk yaptığı Husky ekibi için oynayın. Birçok uzman, dünyanın en iyi eğitmeni olduğunu düşünüyor. Ulusal Öğrenci Spor Örgütü, diğer öğrenciler için minimum düzeyde akademik başarı sağlamıştır. Ve eğer birisi ona ulaşmasaydı, o oynayamaz ve öğrenemezdi. Abrosimova Svetlana her zaman set çubuğundan daha fazlasını yazdı. Gino Aurimema üniversitesi sporcunun görevden alınması üzerine şunları söyledi: “Bu şaşırtıcı bir insandır! Başkalarının düşünmediği şeyleri nasıl yapacağını biliyor. Bu kadar çalışkan bir basketbol oyuncusuyla hiç tanışmadım. "

Paralel olarak, Svetlana Abrosimova, kişisel yaşamRus milli takımı için oynanan bir sır. 1998'de Almanya'da gümüş madalya kazandılar ve bir yıl sonra Avrupa Şampiyonalarında bronz oldular. Ayrıca milli takım Olimpiyatlar-2000 için sıralama aşamasını geçti.

Yeni zaferler

New York Times ve Amerika Birleşik Devletleri yayınlandıAbrosimova makalesi. O, "yılın basketbol oyuncusu" olarak tanındı. 2000 yılında Svetlana NCAA'nın şampiyonu oldu. Ligin final maçı 24 bin seyirci topladı. Sonra kız, turnuvanın sembolik beşine girdi ve bir yıl sonra Başkan ile görüşmek üzere Beyaz Saray'a davet edildi.

svetlana olegovna abrosimova

NBA'ya transfer

2000 yılında, Sydney'deki Olimpiyat Oyunları'nda Rus takımı,Abrosimova Svetlana'nın oynadığı kompozisyonda altıncı sırada yer aldı. 2001 yılında, NBA kadın taslağında kız Minnesota Bağlantıları Kulübüne alındı. Takip eden yıllarda, sporcu, önemli başarı elde etmediği birkaç takımı değiştirdi.

Milli takım ve yeni kulüp için oyun

2006 yılında Rus milli takımında Abrosimova yer aldı. İşte sonuç: Takım Brezilya'daki Dünya Şampiyonasında 2. oldu. 2008 Olimpiyatlarında milli takım bronz kazandı.

2009 yılında Svetlana ilk beşe girdiÜlkemizin 2. yerini aldığı Avrupa Şampiyonası. Sporcu için en zor yarışmalardan biriydi. Her zaman mahkemeye çıktı ve vitesleri, ribaundları ve terkedilmiş toplarının sayısı sadece şaşırtıcı.

2019 yılında Abrosimova "Seattle" kulübüne taşındı. Kompozisyonunda, kadın NBA'sinin ilk Rus şampiyonu oldu.

svetlana abrosimova kişisel yaşam

Kariyer tamamlanması

2011 Avrupa Şampiyonası'nda ilk sırada Rus ekibinin Londra'daki 2012 Olimpiyatları için “seçilmesi” sağlandı. Ama Svetlana milli takımda yer almadı ve takım bu olmadan Avrupa'ya gitti.

Olimpiyatlardan sonra kız, Rusya şampiyonluğunun yanı sıra Rusya ve Avrupa kupalarını kazanan Dynamo (Moskova) ile bir sözleşme imzaladı. Bu kariyerinin mükemmel bir tamamlayıcısıydı.

2012 yılının sonunda, baş antrenör teklif ettitakımına dönmek için atlet. Svetlana Abrosimova, Twitter'da şöyle yanıtladı: "Basketbol her zaman hayatımın bir parçası ve olmaya devam edecek, ama geri dönmemeye karar verdim. Rusya için oynamak benim için büyük bir onurdu. 14 yıldır yanımda olan herkese teşekkür etmek istiyorum.

Abrosimova Svetlana - NBAnin ilk kadın şampiyonu 2019

Abrosimova Svetlana - NBAnin ilk kadın şampiyonu 2019

Related news

 • Bu Örgü Modelleri Çok Para Kazandırıyor
 • İyi bir Rus komedi, keyifli ve eğlenceli bir eğlence için ihtiyacınız olan şeydir
 • Güzel Poğaça Yapmanın Püf Noktaları
 • Norveç sarmal anomalisi: fenomen öncesi ve sonrası
 • Doğumun yaklaştığını gösteren belirtiler nelerdir

 • Abrosimova Svetlana - NBAnin ilk kadın şampiyonu 25

  Abrosimova Svetlana - NBAnin ilk kadın şampiyonu


  Abrosimova Svetlana - NBAnin ilk kadın şampiyonu 17

  Abrosimova Svetlana - NBAnin ilk kadın şampiyonu 83

  Abrosimova Svetlana - NBAnin ilk kadın şampiyonu 20

  Abrosimova Svetlana - NBAnin ilk kadın şampiyonu 43

  Abrosimova Svetlana - NBAnin ilk kadın şampiyonu 32

  Abrosimova Svetlana - NBAnin ilk kadın şampiyonu 65

  Abrosimova Svetlana - NBAnin ilk kadın şampiyonu 8

  Abrosimova Svetlana - NBAnin ilk kadın şampiyonu 48

  Abrosimova Svetlana - NBAnin ilk kadın şampiyonu 47

  Abrosimova Svetlana - NBAnin ilk kadın şampiyonu 4